Złote Maski

Złote Maski to konkurs LARPowy organizowany przez Klub Fantastyki Druga Era przy współpracy z innymi organizacjami, które działają na rzecz popularyzacji i rozwoju sceny LARPowej w Polsce. Celem, który przyświecał organizatorom, było stworzenie konkursu zarówno prestiżowego, jak i przeznaczonego dla każdego - mistrzów gry i graczy, zarówno tych znanych i uznanych, jak i tych początkujących - spośród których wyłonieni zostaną Najlepsi.

Regulamin Złotych Masek znajdziecie na oddzielnej stronie tutaj.

Natomiast schemat konspektu LARPa możecie pobrać tutaj

Nagrody przyznajemy w 3 kategoriach:

Najlepszy Scenariusz

Jest to nagroda za najlepszą fabułę LARPa. Kryteriami oceny są jakość, integracja, indukcja i innowacyjność scenariusza.

Najlepsza Reżyseria

Jest to nagroda za najlepsze prowadzenie LARPa. W tej kategorii oceniany będzie zarówno pojedynczy Mistrz Gry,  jak i cały sztab organizujący grę podczas samego LARPa. Kryteriami oceny są współpraca i zaradność, kompetencje, organizacja i rekwizyty oraz dostępność Mistrzów Gry.

Najlepszy Gracz

Jest to nagroda za najlepszą kreację postaci. Kryteriami oceny jest aktorstwo, reakcja i wpływ na współgraczy, organizacja i rekwizyty oraz wrażenie.

Sędziowie

Sędziowie konkursu to osoby, które należą do uznanych w środowisku grup larpowych, środowisk fantastycznych oraz klubów fantastyki, mające doświadczenie w prowadzeniu LARPów. W tym roku będą to:

Krzysztof "Shaman" Chmielewski - Gdański Klub Fantastyki/Trójmiasto

Dawid "Ertai" Cichy - Krakowska Sieć Fantastyki/Kraków

Dominik "Dracan" Dembiński - Liveform/Katowice

Karolina "Hypatia" Fido - SMRF/Łódź

Krzysztof "bezjimienny" Kałek - Noctem/Poznań

Bartosz "Zioło" Zioło - Wielosfer/Wrocław

Z ramienia Klubu Fantastyki Druga Era osobą prowadzącą przedsięwzięcie jest Aleksandra "Hedere" Ososińska.