Wielki Konkurs Strojów Maskarada

Maskarada to coś więcej niż konkurs na najlepszy kostium. To spektakularne widowisko pełne magii i niezapomnianych wrażeń, podczas którego liczy się nie tylko dokładność wykonania stroju, ale także sposób prezentacji, podobieństwo do postaci i kontakt z publicznością.

Ten wielki pokaz to także próba spełnienia najskrytszego marzenia każdego, kto kiedykolwiek obcował z literaturą fantasy albo inną formą świata wyobraźni. Któż bowiem nigdy nie pragnął zobaczyć na własne oczy swojej ulubionej postaci lub nie próbował samemu wcielić się w nią? I w tym tkwi właśnie urok, kiedy niebezpieczne potwory, odważni wojownicy oraz piękne bohaterki prezentują się na scenie, walczą na miecze, czy też tańczą w rytm znanej nam muzyki. Urok Maskarady.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

Formularz rejestracyjny wraz ze wzorem wypełnienia możecie pobrać STĄD.

Macie pytania? Wiele odpowiedzi odnajdziecie na TEJ stronie.

 

Stroje wykonywane są samodzielnie przez uczestników konkursu. Każdy, kto tylko czuje w sercu potrzebę podzielenia się z innymi swoimi pasjami, może wziąć w nim udział. W tym roku walka o podium z pewnością będzie bardzo zacięta. Uczestnicy zmierzą swe siły w ośmiu kategoriach:

  • Największe Podobieństwo do Postaci,
  • Najlepsza Prezentacja Indywidualna,
  • Najlepsza Prezentacja Grupowa,
  • Najlepsza Scenka,
  • Najbardziej Spektakularny Strój,
  • Najlepszy Technicznie Strój,
  • Najlepiej Zaimprowizowany Strój
  • oraz Nagroda Publiczności.

Maskarada to jednak przede wszystkim dobra zabawa. Nie tylko osoby na scenie mogą czerpać przyjemność z możliwości prezentacji wyników własnej, ciężkiej pracy oraz pomysłowości. Również dla widowni to możliwość partycypacji w wielkim wydarzeniu pełnym niecodziennych wrażeń.

Źródłem fantastyczności Maskarady nie jest wyścig o nagrodę, lecz zabawa i miłość do nierealnego świata pełnego niebezpiecznych przygód, wiecznych przyjaźni i burzliwych emocji.   

blok stojów

 fot. Katarzyna Nowacka