Koncerty

Zapraszamy do udziału w Pyrkonowych koncertach. Oto lista atrakcji muzycznych przewidziana w tym roku:

PERCIVAL i PERCIVAL SCHUTTENBACH

Percival

Muzyka zespołu to ekscytujące połączenie folkowych brzmień z energią metalu. Ludowe pieśni, tradycja, słowiańskie korzenie podane w nowoczesnej, mocnej, atrakcyjnej wizualnie i muzycznie formie.

Zespół istnieje od 1999r, w tym czasie zdobywał nagrody, odnosił sukcesy i przede wszystkim gromadził doświadczenie. Wymieńmy tylko kilka przykładowych sukcesów: pierwsze miejsca na festiwalach folkowych w Radomiu, Giżycku, i podczas prestiżowych Mikołajek Folkowych, gdzie zespól zdobył również nagrodę publiczności. Nie tylko jednak folkowe laury - ale również rockowe - ma Percival w swojej kolekcji, jak choćby pierwsze miejsce i nagroda dla najlepszego gitarzysty w Lubuskim Festiwalu Rockowym - Rock Nocą. Grupa była uczestnikiem prestiżowych koncertów podczas Przystanku Woodstock (2004 i 2006), Nowa Tradycja (2005 i 2007). Muzyka Percivali gościła na szklanym ekranie telewizji polskich i zagranicznych, warto zaznaczyć tutaj udział w I edycji polskiego „Mam Talent”.Ich doświadczenie sceniczne i charyzma ma oparcie w setkach koncertów, dlatego warto zobaczyć ich show na żywo i co ważniejsze - zagłębić się w opowieść.

Dnia pierwszego zawładną sceną i Festiwalem ciężkimi gitarowymi riffami. Tak, tak... Dobrze zgadujecie. Pierwszego dnia zagra Percival Schuttenbach!

Slavny Tur! To jeden z motywów koncertu dnia drugiego. Trasa historyczno-folkowego Percivala, promująca płyty "Slava" i nadchodzącą wielkimi krokami "Slava - pieśni Słowian wschodnich".

SCYLLA

Scylla

Zespól powstał w 2011 roku w Szczecinie w wyniku zmęczenia materiału i zmęczenia sobą w kilku szczecińskich zespołach. Iskrą, która podpaliła lokalny underground było spotkanie Halca (git) i Valdka (git) w nieistniejącym już klubie Kontrasty. Spotkanie zakończyło się mrokiem przed oczami i postanowieniem zrobienia mrocznej kapeli, która nie będzie się zamykała w żadnym gatunku szeroko rozumianego metalu. Reszta to już historia. W Lipcu 2011 skład ostatecznie się uformował i po wielu zagranych razem koncertach okrzepł.

Scylla to połączenie różnych fascynacji muzycznych i różnych osobowości, a wypadkową tego tygla jest muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplatana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła, oraz wokalami, do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni. Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla ucha i strzał adrenaliny prosto w serce.

Skład:

Mariusz Kurpiewski - wokal
Piotr Wiechnik - perkusja
Mariusz Migała - bass
Paweł Halec - gitara
Waldemar Jędruszak - gitara

Zachęcamy do odwiedzenia strony zespołu: www.scylla-metal.pl.