Poradnik kolejkowicza

Nie taka kolejka straszna, czyli jak szybko i sprawnie przejść akredytację

W tym roku postanowiliśmy całkowicie zmienić akredytację Pyrkonu. Chcemy, byście mogli szybciej dostać się na teren Festiwalu i by wszystko działało sprawnie. Poniżej garść informacji, która – mamy nadzieję – pomoże Wam uniknąć długiego stania w kolejce.

Gdzie i kiedy kupię bilet?

Uwaga! Po bilety zapraszamy już w czwartek, 20 marca! Ostrzegamy, że tego dnia możecie się spodziewać kolejek, ponieważ czynne będzie tylko kilka kas od strony ulicy Głogowskiej dla tych z Was, którzy przyjeżdżają dzień przed Pyrkonem lub mieszkają na miejscu. Będą one otwarte od 10:00 do 18:00.

Od pyrkonowego piątku otwieramy dla Was dwa wejścia  – wschodnie, od strony ulicy Głogowskiej (nazywane przez nas roboczo "Moskwą") oraz zachodnie, przy ulicy Śniadeckich, od strony szkoły noclegowej ("Berlin"). Przy obu wejściach będzie można kupić lub odebrać dowolny typ wejściówki, zalecamy jednak, żeby uczestnicy nie pełniący na Pyrkonie żadnych funkcji kierowali się na Targi od strony Moskwy, ponieważ tam będzie więcej dedykowanych dla Was kas. Sponsorów zapraszamy od strony Berlina, gdzie będzie między innymi bliżej do bramy wjazdowej.

Jak będzie wyglądać akredytacja?

Po wejściu do budynków targowych po obu stronach czekać na Was będzie wąż ze słupków z taśmą – taki, jak na lotniskach, dworcach itp. Przy wejściu do niego oraz na końcu spotkacie uśmiechniętych Gżdaczy, których zadaniem jest kierowanie sprawnym przepływem ludzi w kolejce. Prosimy, słuchajcie uważnie ich zaleceń i stosujcie się do nich – będzie wtedy zdecydowanie łatwiej. Na końcu węża będziecie kierowani do pierwszego wolnego stanowiska kasowego – dzięki temu żadne z nich nie będzie puste.

Sama procedura akredytacji także została bardzo uproszczona. Zrezygnowaliśmy w tym roku z opasek, nie prosimy też o podanie żadnych danych osobowych – wystarczy po prostu podejść do okienka, podać liczbę i typ wejściówek, jakie chce się kupić (tak! w tym roku można kupić wejściówkę dla kolegi albo dla całej rodziny!), zapłacić, odebrać identyfikator(y)… i to wszystko! Między kasami a bramką targową będą czekać na Was kolejni gżdacze, którzy wydadzą Wam torbę z materiałami konwentowymi.

Dodatkowo, dla osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, rodzin z małymi dziećmi – czyli dla wszystkich tych, którzy nie powinni stać w kolejce – przy każdym z wejść będzie jedno dedykowane stanowisko, gdzie będzie można kupić bilet bez kolejki. Prosimy wszystkich, których sytuacja nie zmusza do korzystania z tego udogodnienia, żeby uszanować potrzeby innych i nie ustawiać się do tego stanowiska.

Wystawcy, Media, Program i Gżdacze

Dla wszystkich "funkcyjnych", a więc Wystawców, przedstawicieli Mediów oraz Twórców Programu, przygotowaliśmy specjalne punkty, w których odbiera się wszelkiej maści akredytacje specjalne. Po stronie Moskwy będą to kasy po lewej stronie bramek, po stronie Berlina – pierwsze kilka stanowisk (spokojnie, zadbamy o to, żeby odpowiednio oznaczyć, które kasy są dla kogo). Te stanowiska nie są już wewnętrznie podzielone na poszczególne typy wejściówek – każdy funkcyjny może skorzystać z dowolnej z nich.

Wyjątkiem od tej reguły są identyfikatory imienne, czyli Gość oraz Współpraca, które należy odebrać w stanowisku VIP nie od Gżdacza, tylko od dyżurnego organizatora.

Ważna uwaga: w tym roku Gżdaczy (także tych z Patrolu) zapraszamy do kas “uczestnik” – na początek dostaniecie właśnie taki identyfikator, który wymienicie po zgłoszeniu się na swój dyżur.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pozwolą Wam szybko i sprawnie przejść przez akredytację. Staramy się co roku poprawić ten proces, skrócić go o ile tylko się da – pamiętajcie jednak, że przy takiej liczbie Uczestników, najczęściej przyjeżdżających pociągami do Poznania falowo, nie uda nam się całkowicie zniwelować kolejek. Chcemy i robimy wszystko, by stanie w nich trwało krótko i nie było dla Was udręką.

Jeśli macie jakieś pytania i sugestie dotyczące procesu akredytacji jesteśmy dla Was dostępni pod adresem Adres niedostępny w archiwum. Do zobaczenia na Pyrkonie!