Dojazd

Słowem wstępu 

Jako dojazd rozumiemy tu wykorzystanie poznańskiej komunikacji miejskiej, wychodząc z założenia, że rozkłady PKP, PKS oraz lotnicze (lotnisko Poznań-Ławica) będziecie w stanie sprawdzić sami.

Zasady obowiązujące w MPK

W poznańskim MPK obowiązują bilety czasowe. Mniej popularną formą są możliwe do zakupienia autobusowe bilety przystankowe (do 10 przystanków), jednak są one rzadko stosowane. Zwracamy tu szczególną uwagę na fakt horrendalnie wysokich kar za jazdę bez biletu, stąd warto w takowy zawczasu się wyposażyć i nie zapomnieć o jego skasowaniu. Wszystkie zasady obowiązujące w poznańskim MPK włącznie z cennikiem są dostępne tutaj.

Istnieją dwa podstawowe sposoby zakupu biletu dla osoby przyjeżdżającej do Poznania gościnnie:

  • Zakupić papierowy bilet w kiosku, sklepie lub biletomacie (lokalizację tych ostatnich znajdziecie na stronie ZTM Poznań;

  • Skorzystać z systemu moBILET za pomocą telefonu komórkowego (szczegóły na www.mobilet.pl).

Jak dojechać?

Jeżeli dojeżdżacie PKSem lub pociągiem, traficie do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego przy ul. Stanisława Matyi 2, będącego połączeniem dworca PKS, PKP, komunikacji miejskiej oraz Centrum Handlowego Poznan City Center. Z budynku tego istnieje kilka wyjść - najkorzystniej dla Was będzie skorzystać z wyjścia północnego, wprost na Most Dworcowy i ul. Stanisława Matyi. Po zwróceniu się w lewo (na zachód) i przemaszerowaniu 150 metrów traficie wprost do wejścia wschodniego Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywać się będzie... nie zgadniecie... Pyrkon ;)

Równie blisko będą miały osoby wysiadające na peronach Dworca Zachodniego, z którego do Targów jest ok. 200 metrów. Najtrudniej natomiast będzie osobom dojeżdżającym PKSem - czeka ich ok. 500 metrów.

Osoby, które dojeżdżają do Poznania od strony Komornik (południowy wschód) i wysiadają na dworcu autobusowym Poznań - Górczyn, muszą wsiąść w tramwaj nr 5, 8 lub 14 i dojechać na przystanek "Most Dworcowy" (13-minutowa podróż), który znajduje się tuż obok wschodniego wejścia na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Najdalej mają osoby korzystające z transportu lotniczego. Czeka je ok. 20-30 minutowa jazda autobusem linii: L (linia pospieszna) lub 59 (linia zwykła). Należy dojechać nimi odpowiednio do przystanków: Dworzec Główny lub Rondo Kaponiera, skąd do wejścia wschodniego MTP jest odpowiednio: 150m lub 300m.

W Poznaniu działa także system www.jakdojade.pl, który posiada także aplikację na telefony komórkowe. Gdybyście mieli zbłądzić - warto skorzystać z niego w celu nakierowania się na dobrą drogę.

Wejścia na targi

Na targi możecie wejść jednym z dwóch wejść - Wschodnim, bliskim ZCK - lub Zachodnim (przy ul. Śniadeckich), znajdującym się ok. 800 metrów dalej. "Odleglejsze" z obu wejść prowadzi wprost na teren Pyrkonu. Będziecie z niego korzystać, chcąc dotrzeć do Szkoły Noclegowej.

 BlaBlaCar dla Pyrkonu

Jednym z najlepszych sposobów dotarcia do nas  jest skorzystanie ze wspólnych przejazdów BlaBlaCar. 

Jedziesz samochodem na Pyrkon i masz wolne miejsce? Zapełnij je fantastyczną osobą, dodając przy pomocy poniższego widgetu przejazd w serwisie BlaBlaCar. Twoi pasażerowie zwrócą Ci część kosztów paliwa. Dodając ofertę, pamiętaj, aby w opisie zamieścić informację, że jedziesz na Pyrkon. 

Chcesz zabrać się z kimś, kto jedzie w kierunku Poznania? Przeszukaj dostępne oferty i skontaktuj się z kierowcą. Nie jesteś jeszcze użytkownikiem BlaBlaCar? Rejestracja zajmuje dosłownie chwilę. 

Pyrkon na mapie Google

Wyświetl Pyrkon 2013 na większej mapie