Czas i miejsce

Data:

21-23 marca 2014 r.

Zwyczajowo Pyrkon odbywa się w pierwszy weekend wiosny. Tak będzie i w tym roku.

Festiwal rozpoczyna się w piątek o godzinie 15:00, lecz uczestników wpuszczać będziemy już od godziny 12:00. Osobom przybyłym wcześniej zagwarantujemy miejsce do przechowania bagażu oraz kącik z planszówkami.

Teren konwentu należy opuścić do godziny 19:00 w niedzielę.

Miejsce:

Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pyrkon 2014 będzie się odbywać w siedmiu pawilonach centrum konferencyjnego oraz szkole licealnej:

 

Dla Waszej wygody wszystkie budynki znajdują się bardzo blisko siebie, tworząc prawdziwą Fantastyczną Przestrzeń. Oprócz tego zostały wydzielone: osobne miejsce na potrzeby pokazów i koncertów oraz strefa gastronomiczna. Pawilony 5a, 7 i 14 będą otwarte przez całą dobę. Dokładne rozmieszczenie pyrkonowych budynków możecie zobaczyć na mapie Google znajdującej się poniżej.

Na teren festiwalu można dostać się dwoma wejściami, zachodnim od strony ul. Śniadeckich (główne wejście) oraz wschodnim od strony Mostu Dworcowego.

Opisy wszystkich budynków znajdziecie poniżej.

W okolicy Pyrkonu znajduje się kilka sklepów (w tym całodobowe), bankomaty, apteki oraz bary. W informatorze zamieszczona będzie mapka, dzięki której bez problemu do nich traficie.

Pawilon 5a:

W tym budynku zlokalizowane zostanie specjalne centrum integracji, gdzie uczestnicy Pyrkonu będą mogli najeść się, wypić coś dobrego i spędzić miło czas na pogawędkach ze znajomymi. W całym budynku będzie strefa darmowego WiFi!

Pawilon 5a (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

 

Pawilon 5aPawilon 5a
 

Pawilon 6a:

Miejsce będące mekką dla fanów Mangi i Anime. Dwie sale konferencyjne przeznaczone dla fanów japońskiego rysunku! Ponadto ten budynek jest przeznaczony w na noclegi. Dostępne będą prysznice w mobilnym kontenerze sanitarnym, wstawionym do pawilonu. W budynku będzie obowiązywała cisza nocna.

Pawilon 6a (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

 

Pawilon 6a
 

Pawilon 7:

Pierwszym budynkiem festiwalowym jest pawilon 7, znajdujący po lewej stronie od wejścia zachodniego. Na jego piętrze znajdują się wygodne klimatyzowane sale konferencyjne, które pomieszczą liczne spotkania, konkursy i prelekcje. Parter pawilonu jest przeznaczony na stoiska naszych sponsorów i wystawców. Będzie można kupić książki, koszulki, biżuterię, przebrania i gadżety po okazyjnych cenach.

Pawilon 7 – z zewnątrz (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

 fot. Marcin Pflanz

Pawilon 7 – z zewnątrzPawilon 7Pawilon 7 – z zewnątrz
 

Pawilon 7A:

 

Po prawej stronie od wejścia zachodniego, na przeciwko pawilonu 7, znajduje się pawilon 7A w którym będą zlokalizowane wszystkie gry bez prądu. Miłośnicy gier bitewnych i karcianych spróbują swoich sił w starciu z graczami z całej Polski, a wszyscy chętni pograją w planszówki w Games Roomie. Wybrane atrakcje będą dostępne przez całą dobę.

Pawilon 7 – z zewnątrz (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)
for. Marcin Pflanz 
Pawilon 7 – z zewnątrzPawilon 7
 

Pawilon 8:

Tutaj będzie znajdowała się scena przeznaczona na największe punkty programu, cosplay oraz wieczorne koncerty.

Pawilon 8 – z zewnątrz (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

 

Pawilon 8 – z zewnątrz
fot. Katarzyna Nowacka
 

Pawilon 8A:

Tutaj będzie znajdował się Blok Gier Elektronicznych. Zapraszamy tu serdecznie wszystkich fanów LoLa, retrogier, Playstation i Kinecta.

Pawilon 7 – z zewnątrz (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

 

Pawilon 7 – z zewnątrz
fot. Piotr Derkacz
 

Pawilon 14:

 

Pawilon 14 oferuje ponad 20 sal, które przeznaczymy na sale spotkań, prelekcji oraz RPGralnie. Znajdują się w nim dwie duże aule, w których odbędą się spotkania z najciekawszymi gośćmi. W tym pawilonie znajdziecie także wystawy. Wybrane atrakcje będą dostępne przez całą dobę.

Pawilon 14 – jedna z sal mniejszych (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

 

Pawilon 14 – widok od pawilonu 8APawilon 14 – jedna z dużych salaPawilon 14 – jedna z sal mniejszych
fot. Marcin Pflanz
 

Liceum Ogólnokształcące nr 2:

Piąty budynek to budynek przeznaczony w całości na noclegi.

 

Szkoła – widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

 

Szkoła – widok od ulicy