Festiwal Fantastyki Pyrkon 2013 w Poznaniu

Goście

Co roku na Pyrkonie możecie spotkać się z licznymi gośćmi prezentującymi odmienne sposoby czerpania z fantastyki - literatura, komiks, film, gry komputerowe i wiele innych. Nasi goście przybywają zarówno z Polski jak i zza granicy aby uczestniczyć w spotkaniach autorskich, prelekcjach czy panelach dyskusyjnych.

Poniżej znajdziecie listę gości, którzy potwierdzili swoją obecność - dziękujęmy wszystkim, którzy swoimi sugestiami na PyrForum pomogli nam w skompletowaniu tego zacnego grona.

Goście zagraniczni:

Goście krajowi:

Goście bloku komputerowego:
Graham Masterton

Fot. © Georges Seguin
Graham Masterton - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1946. Urodzony w Edynburgu w Wielkiej Brytanii, znany na całym świecie autor horrorów oraz poradników z dziedziny erotyki. Zajmował się wydawnaiem magazynu dla mężczyzn "Mayfair", ponadto w wieku 24 lat został redaktorem naczelnym magazynów "Penthouse" i "Penthouse Forum". Jego debiutem horrorowym był wydany w 1976 roku Manitou. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, m.in. Special Edgar od Mystery Writers of America za Kostnicę, Srebrnego Medalu West Cost Review of Books za Zwierciadło piekieł czy Prix Julia Verlanger (był jej jedynym niefrancuskim zdobywcą). Trzy z jego tekstów doczekały się adaptacji w postaci serialu Tony'ego Scotta Sekretna księga Shih Tan. Autor cykli takich jak Rook, Wojownicy Nocy, Manitou, Sissy Sawyer czy Nathan Underhill. Publikuje m.in. w pismach: "Cosmopolitan", "Men's Health", "Woman", "Woman's Own", "Nowa Fantastyka". Lubi Polskę, jego żona Wiescka ma polskie pochodzenie. Ojciec trzech synów.
John Wick

Z archiwum autora
John Wick - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzony w 1968 roku. Jest najbardziej znany ze stworzenia dwóch systemów: Legendy pięciu kręgów (1955 r.) oraz systemu 7th sea(1999 r.) które tworzył dla " Alderac Entertainment Group'. Po Opuszczeniu AEG pracował dla Totally Games, gdzie zaprojektował i napisał flagową gre Xboxa (Orkworld). Pracował przy jeszcze wielu innych projektach jak na przykład "Neopets". W 2009 założył swoją własną firme "John Wick Presents" zajmująca się wydawaniem książek i gier planszowych. Nawiazał równierz współprace z brytyjskim wydawnictwem Cubicle 7. Otrzymał 7 nagród za najlepsze gry i systemy RPG.
Miroslav Žamboch

Fot. © Adam Kmieciak
Miroslav Žamboch - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Czeski pisarz fantasy i science fiction, znany w Polsce dzięki przygodom Koniasza (“Na ostrzu noża” tom I i II, “Krawędź żelaza” tom I i II), agenta JFK (“Przemytnik”, “Miecz i tomahawk”, wspólnie z Jiřím Procházką) i RC (“Mroczny zbawiciel” I i II). Łącznie wydano w Polsce ponad 10 jego książek, Polskę odwiedził np. podczas Pyrkonu 2008.
Prywatnie fizyk jądrowy, miłośnik sportów ekstremalnych (wbieganie na szczyty górskie, rowerowy downhill), bokser - amator.
Ewa Białołęcka

Fot. © Anna Tess Gołębiowska
Ewa Białołęcka - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzona w 1967, jedna z prekursorek fantasy w Polsce. Debiutowała w 1993 roku w "Feniksie" opowiadaniem Wariatka. Za Tkacza iluzji (1994) nagrodzona SFinksem, w 1997 roku otrzymała Śląkfę w kategorii Twórca Roku. Ośmiokrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla – za opowiadania Tkacz Iluzji oraz Błękit maga (1997), wchodzące w skład jej najbardziej rozpoznawalnego cyklu, czyli Kronik Drugiego Kręgu. Oprócz zbioru Tkacz Iluzji (1997) składają się na niego powieści Naznaczeni błękitem, tom I i II (2005), Kamień na szczycie (2002), Piołun i miód (2003). Ponadto autorka Róży Selerbergu (2006) oraz wiedźmy.com.pl (2006). Publikowała opowiadania m.in. w "Feniksie", "Nowej Fantastyce" oraz "Fantasy Clicku", część z nich ukazała się także po czesku, rosyjsku, litewsku i angielsku.
Sylwia Błach

Sylwia Błach - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Młoda autorka historii grozy. Zadebiutowała zbiorem opowiadań "Strach" (2009), a następnie przyszedł czas na jej pierwszą powieść "Bo śmierć to dopiero początek" (2012). Publikowała na łamach niedobreliterki.wordpress.com, wspierając tym rozwój bizarro w Polsce. Jej najnowsze opowiadanie, "Falowanie", ukaże się w najbliższym numerze czasopisma "Qfant". Nie wierzy w gatunkowe ścisłe klasyfikacje i kocha eksperymenty literackie. Poza literaturą interesuję się wampiryzmem, kryminologią, modą i wizażem. W wolnym czasie studiuje informatykę na Politechnice Poznańskiej. Prowadzi także autorskiego bloga, na którym publikuje niejednokrotnie kontrowersyjne przemyślenia.
Karolina Burda (Kariolka)

Fot. © Edyta Zawada
Karolina Burda (Kariolka) - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzona w 1988 roku. Autorka webkomiksów WydawNICtwo, Jebudubu, Skryptorium Kawerny, Serialowa kreska – według scenariusza Jakuba Ćwieka – oraz Rodzina Książakowskich, rysowanego dla Wydawnictwa Olesiejuk. Od kilku lat związana z fandomem, obecnie redaktorka portalu Kawerna, odpowiadała za oprawę graficzną Coperniconu 2011 utrzymanego w estetyce steampunku. Współpracuje również z fińskim zespołem metalowym Amoral, wspierając graficznie stronę Street Teamu. Na papierze absolwentka filologii polskiej ze specjalizacją edytorską, z zamiłowania i zawodu grafik w Wydawnictwie Kuźnia Gier, ilustrator i tancerka w Teatrze Ognia Lumbre.
Michał Cetnarowski

Fot. © Anna Tess Gołębiowska
Michał Cetnarowski - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Redaktor, pisarz, krytyk, tłumacz, dziennikarz popularnonaukowy, historyk. Od 2012 opiekuje się działem prozy polskiej w "Nowej Fantastyce". Dawniej szef działu z literaturą polską w rodzimej edycji magazynu "Fantasy & Science Fiction"; współpracownik "Czasu Fantastyki", e-zinu "Creatio Fantastica"; publikował także artykuły popularyzatorskie i okołoliterackie m.in. w "Polityce", "Wiedzy i Życiu", "Focusie: Historia", "Odkrywcy", "Archeologii Żywej". Jego debiutem książkowym był zbiór opowiadań Labirynty (2009), ale znany jest przede wszystkim jako selekcjoner antologii: Nowe idzie (2008), Głos Lema (2011). Tłumacz komiksów (m.in. Hard Boiled Millera/Darrowa, Sygnał do szumu Gaimana/McKeana).
Elżbieta Cherezińska

Elżbieta Cherezińska - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzona w 1972 roku. Debiutowała w 2005 roku pozycją Z jednej strony, z drugiej strony, będącą literacką biografią Szewacha Weissa, byłego ambasadora Izraela w Polsce. Jej kolejne książki to: Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum (2008), Saga Sigrun (2009), Gra w kości (2010), Ja jestem Halderd (2010), Pasja według Einara (2011), Korona śniegu i krwi (2012). Z wykształcenia teatrolog. W 2009 otrzymała stypendium im. Jerzego Koeniga dla absolwentów Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Jakub Ćwiek

Fot. © Mariusz Mucha
Jakub Ćwiek - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1982. Organizator i pomysłodawca Rock&Read Festival – imprezy popularyzującej czytelnictwo oraz muzykę rockową. Debiutował w 2005 roku zbiorem opowiadań Kłamca, od tego czasu ukazało się dziewięć kolejnych książek jego autorstwa: Kłamca 2. Bóg marnotrawny (2006), Liżąc ostrze (2007), Ciemność płonie (2008), Kłamca 3. Ochłap sztandaru (2008), Gotuj z papieżem (2009), Ofensywa szulerów (2009), Krzyż południa. Rozdroża (2010), Kłamca 4. Kill'em all (2012), Chłopcy (2012) oraz album komiksowy Kłamca. Viva l'arte (2012). Ponadto felietonista (m.in. "Nowej Fantastyki"), scenarzysta, reżyser, aktor, recenzent, animator kultury, miłośnik popkultury – słowem, człowiek wielu talentów. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla; zdobywca tejże za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach (2011). Jego twórczość była tłumaczona na język czeski. Honorowy członek ZKF Ad Astra.
Stefan Darda

Fot. © Paulina Daniewska
Stefan Darda - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Polski autor literatury grozy. Debiutował w październiku 2008 roku powieścią “Dom na wyrębach”, osadzoną w polskich realiach lat 90-tych i eksploatującą motywy wierzeń ludowych. W roku 2010 wydał 2 tomy cyklu “Czarny Wygon”, czyli “Słoneczną Dolinę” i “Starzyznę”, oraz opowiadanie “Ostatni telefon” zdobywając w ten sposób najwięcej nominacji do nagrody im. Janusza A. Zajdla w roku 2011. Jego opowiadanie “Spójrz na to z drugiej strony” zdobyło nominacje do tej nagrody w 2012 roku.
Jacek Dukaj

Fot. © Anna Zemanek
Jacek Dukaj - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzony w 1974 roku. Debiutował opowiadaniem Złota Galera w "Fantastyce" (1990). Jest jednym z najbardziej znanych i uhonorowanych nagrodami twórców polskiej fantastyki. Jego utwory były przekładane na język angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski. Za powieść Lód otrzymał m.in. Nagrodę Kościelskich oraz Europejską Nagrodę Literacką, a także nominacje do Angelusa czy Nagrody Literackiej NIKE. Laureat Srebrnego Globu, Nagrody im. Janusza A. Zajdla (sześciokrotnie, jedenaście nominacji), Sfinksa, Śląkfy. Trzykrotnie nominowany do Paszportu Polityki. Na podstawie jego opowiadania Tomasz Bagiński nakręcił film animowany Kategra, który doczekał się nominacji do Oscara. Autor książek: Xavras Wyżryn (1997), W kraju niewiernych (2000), Aguerre w świcie (2001), Czarne oceany (2001), Córka łupieżcy (2001), Extensa (2002), Inne pieśni (2003), Perfekcyjna niedoskonałość (2004), Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe (2004), Lód (2007), Wroniec (2009), Król Bólu (2010).
Anna Głomb

Anna Głomb - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1980. Autorka związana ze Śląskim Klubem Fantastyki, debiutowała w 2005 roku opowiadaniem Motyl na szkle na łamach "Fahrenheita". W 2012 roku ukazały się jej kolejne teksty: opowiadanie Śmierć i dziewczyna w antologii konwentu Awangarda oraz powieść Śmierciowisko.
Piotr Gociek

Fot. © Waldemar Kompała
Piotr Gociek - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Pisarz, publicysta, radiowiec. Autor ponad tysiąca publikacji. Publikował m.in. w "Fantastyce" i "Nowej Fantastyce", "Fenixie", "Wprost", "Ozonie", "Frondzie", "Rzeczach Wspólnych", "Focusie" i "Focusie Historia". Laureat konkursu literackiego „Fantastyki”.
W latach 2008-2012 szef działu krajowego i publicysta "Rzeczpospolitej", w latach 2011-2012 publicysta tygodnika "Uważam Rze" i miesięcznika "Uważam Rze Historia". Był reporterem filmowym RMF FM oraz szefem muzycznym i szefem anteny sieci Radio Plus, teraz związany jest z Radiem Wnet.
Przez kilka lat prowadził w „Plusie Minusie" - weekendowym magazynie "Rz" kultową rubrykę "Poczytanki" z recenzjami książkowymi, którą przeniósł następnie do tygodnika „Do Rzeczy”, którego autorem i redaktorem jest obecnie.
We wrześniu 2012 wydał powieść fantastyczną „Demokrator”, która stała się jednym z jesiennych bestsellerów Empiku i została znakomicie przyjęta przez czytelników i recenzentów (rekomendowali ją m.in. Rafał Ziemkiewicz, Marek Oramus, Marcin Wolski, Paweł Kukiz, Krzysztof Masłoń, Łukasz Warzecha i prof. Jadwiga Staniszkis). W kwietniu ukaże się jego nowa książka (non-fiction), a na rok 2013 planowane jest także kolejne (już trzecie) wydanie „Demokratora” – tym razem w twardej oprawie i z ilustracjami m.in. Przemka Truścińskiego i Krzysztofa Ostrowskiego oraz tomu opowiadań alternatywnych o Polskim Patrolu Czasowym.
Jarosław Grzędowicz

Jarosław Grzędowicz - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Polski pisarz fantastyki, założyciel (1990) i redaktor naczelny magazynu literackiego “Fenix’ (1993-2001). Opowiadania publikował w ‘Nowej Fantastyce”, “Feniksie”, licznych antologiach polskich opowiadań. Tłumacz komiksów, wydał 3 zbiory opowiadań i 4 tomy cyklu “Pan Lodowego Ogrodu”.
W 2006 roku otrzymał nagrodę im. Janusza A. Zajdla zarówno za powieść - pierwszy tom “Pana Lodowego Ogrodu’ - jak i za opowiadanie “Wilcza zamieć”, zamieszczone w antologii “Deszcze niespokojne”, stając się pierwszym pisarzem jednocześnie nagrodzonym w obu kategoriach.
W listopadzie 2012 wydał czwarty i ostatni tom cyklu “Pan Lodowego Ogrodu”, cyklu łączącego świat i motywy fantasy z elementami science fiction.
Agnieszka Hałas

Agnieszka Hałas - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1980. Debiutowała w 1998 roku opowiadaniem Białe dłonie na lamach pisma "Fenix". Autorka wielu opowiadań, dwóch tomików poezji: Królewna liść (1999) oraz Ostatni z żyjących (2006), a także trzech książek: Między otchłanią a morzem (2004), Dwie karty (2011) oraz Po stronie mroku (2013). Z wykształcenia biolog molekularny, studiowała biotechnologię na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej, doktoryzowała się w 2010 roku w Deutsches Krebsforschungszentrum. Z zawodu tłumacz. Od stycznia 2011 roku kieruje działem literackim w internetowym magazynie kulturalnym Esensja.
Marek S. Huberath

Marek S. Huberath - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1954. Debiutował w 1987 roku opowiadaniem "Wrocieeś Sneogg, wiedziaam...", które zwyciężyło konkurs miesięcznika "Fantastyka". Autor siedmiu książek: Ostatni, którzy wyszli z raju (1996), Druga podobizna w alabastrze (1997), Gniazdo światów (1999), Miasto pod Skałą (2005), Balsam długiego pożegnania (2006), Vatran Auraio (2011) oraz Portal zdobiony posągami (2012). Powieść Gniazdo światów została uhonorowan, Śląkfą, Srebrnym Globem oraz Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. Tę ostatnią otrzymał także za Drugą podobiznę w alabastrze oraz za opowiadanie Kara większa (1991). Łącznie zdobył pięć nominacji. Jest honorowym członkiem Galicyjskiej Gildii Fanów Fantastyki. Ponadto zajmuje się fizyką biologiczną oraz fizyką ciała stałego w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor habilitowany.
Marcin Hybel

Marcin Hybel - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodził się w Krakowie w 1980 roku. Ukończył Politechnikę Krakowską na wydziale Inżynierii Środowiska. Jest miłośnikiem różnego typu literatury, w tym fantasy. Od piętnastu lat prowadzi towarzyskie sesje RPG. Jest realistą, ale życie traktuje z przymrużeniem oka. Autor komedii fantasy Awantura na moście (2012).
Jacek Inglot

Fot. © Michał Watson Gniot
Jacek Inglot - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzony w 1962 roku. Debiutował opowiadaniem Dira necessitas (1986) w "Feniksie". Wrocławianin, pisarz, krytyk, nauczyciel i redaktor. Autor powieści Quietus (1997) i Inquisitor (1996) – obie doczekały się nominacji do Nagrody im. Janusza A. Zajdla – oraz, wspólnie z Andrzejem Drzewińskim, zbioru opowiadań Bohaterowie do wynajęcia (2004), publikował też teksty w wielu pismach i antologiach. Większość jego utworów przedstawiała historie rozgrywające się we współczesnym Wrocławiu. Odmienny charakter miała głośna powieść Quietus opisująca alternatywne Imperium Rzymskie, w którym chrześcijanie zostali niemal wybici i zredukowani do statusu małej sekty. W 2011 roku ukazała się rozszerzona wersja powieści. Jego pierwszą książką o tematyce współczesnej jest Porwanie Sabinek (2008), a utworem dla dzieci i młodzieży – Eri i smok (2009). Najnowszą pozycją jego autorstwa jest Wypędzony (2012).
Aneta Jadowska

Przemek Bednarczyk
Aneta Jadowska - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzona w 1981 roku. Od 2000 roku związana z Toruniem. Filolożka, posiadaczka doktoratu w dziedzinie literatury, na przekór krytyce fantastyki zasłyszanej w czasie studiów poświęciła się tworzeniu urban fantasy. Uważa, że debiutowała trzykrotnie: opowiadaniem Dziwny jest ten świat w "Gazecie Radomszczańskiej" (1999), opowiadaniem Kalejdoskop na łamach "Science Fiction" (2004) oraz powieścią Złodziej dusz (2012), pierwszym tomem serii o Dorze Wilk, której przygody kontynuowała w mikropowieści Wilk w owczej skórze (2012) oraz powieści Bogowie muszą być szaleni (2013).
Lech Jęczmyk

Fot. © Michał Glinicki
Lech Jęczmyk - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzony w roku 1936. Eseista, tłumacz, selekcjoner antologii, redaktor, publicysta. Znawca science fiction. Publikował m.in. w "Fantastyce" (w latach 1990-1992 był jej redaktorem naczelnym) oraz we "Frondzie". Autor dwóch zbiorów esejów: Trzy końce historii czyli Nowe Średniowiecze (2006) oraz Dlaczego toniemy, czyli jeszcze nowsze Średniowiecze (2011); przygotowywał do wydania książki z serii Kroki w nieznane oraz Rakietowe szlaki. Tłumaczył teksty m.in. Briana W. Aldissa, Philipa K. Dicka, Ursuli K. Le Guin, Chucka Palahniuka czy Kurta Vonneguta. Jest pierwowzorem postaci Paula Barleya w komiksie Funky Koval. W 2007 roku, z okazji dwudziestopięciolecia "Fantastyki" został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrnym medalem "Gloria Artis". W 1967 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski judo seniorów w kategorii open.
Anna Kańtoch

Fot. © Elżbieta Gepfert
Anna Kańtoch - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1976. Debiutowała opowiadaniem Diabeł na wieży w "Science Fiction" w 2004 roku. Laureatka nagrody Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award (2007) oraz trzykrotna zdobywczyni Nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadania Światy Dantego (2007) oraz Duchy w maszynach (2010) i powieść Przedksiężycowi (2009). Ponadto autorka książek: Miasto w zieleni i błękicie (2004), Diabeł na wieży (2005), Zabawki diabła (2006), 13 anioł (2007), Czwarta nad ranem (2012) oraz Czarne (2012). Związana ze Śląskim Klubem Fantastyki.
Tomasz Kołodziejczak

Fot. © Paweł Dembowski
Tomasz Kołodziejczak - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1967. Pisarz, scenarzysta, wydawca. Debiutował w 1985 roku opowiadaniem Kukiełki („Przegląd Techniczny”). Autor powieści: Wybierz swoją śmierć (1990), Krew i Kamień (1994), Kolory sztandarów (1996), Schwytany w światła (1999), Czarny horyzont (2010); tomów opowiadań Wrócę do ciebie, kacie (1995), Przygody rycerza Darlana (1997), Głowobójcy (2011); gry Rzeźbiarze Pierścieni (1996); komiksu Darlan i Horwazy – Złoty Kur (2008; rysunki Krzysztof Kopeć). Scenarzysta komiksowy – napisał wiele nowel dla Przemysława Trusta Truścińskiego. Sześciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, otrzymał ją za powieść Kolory sztandarów. Trzykrotny laureat Śląkfy (z działalność wydawniczą i fanowską). Laureat nagrody im. Papcia Chmiela za zasługi dla komiksu w Polsce. W roku 2010 otrzymał odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego. Jego powieści i opowiadania były tłumaczone na angielski, czeski, litewski, rosyjski. Autor recenzji i felietonów, redaktor pism „Voyager” i „Magia i Miecz”, twórca antologii, prowadził programy o kulturze popularnej w telewizji i radiu. Członek grupy literackiej Klub Tfurcuf. Obecnie jest wydawcą komiksów dla dzieci i dorosłych w wydawnictwie Egmont Polska.
W 2012 ukazała się jego najnowsza książka – Czerwona Mgła.
Jacek Komuda

Fot. © Szymon Sokół
Jacek Komuda - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1972. Autor znany głównie z podejmowania tematyki sarmackiej oraz marynistycznej. Debiutował na łamach "Fantastyki" w 1991 roku opowiadaniem Czarna Cytadela. Laureat Nagrody im. Leonida Teligi za powieść Galeony wojny (2007-2008), nominowany do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego za Diabła Łańcuckiego (2007) i do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Tak daleko do nieba (1996). Współautor gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariuszy do gier komputerowych Wiedźmin i Earth 2160. Publikował w "Gamestarze", "Clicku!" i "Komputer Świat Gry". Do innych jego książek należą: Opowieści z Dzikich Pól (1999), Wilcze gniazdo (2002), Warchoły i pijanice (2004), Imię Bestii (2005), Bohun (2006), Czarna szabla (2007), Czarna bandera (2008), Herezjarcha (2008), Samozwaniec, tom I (2009), Samozwaniec, tom II (2010), Banita (2010), Krzyżacka zawierucha (2010), Samozwaniec, tom III (2011) oraz Zborowski (2012).
Rafał Kosik

Fot. © Anna Tess Gołębiowska
Rafał Kosik - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzony w 1971 roku. Debiutował w "Nowej Fantastyce" opowiadaniem Pokoje przechodnie (2001). Najpopularniejszy współczesny polski autor literatury młodzieżowej: dziesięć tomów jego serii Felix, Net i Nika osiągnęło łączny nakład około 500 tys. egzemplarzy. W 2012 roku odbyła się premiera ekranizacji powieści Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa. Ponadto autor utworów science fiction i literatury grozy dla dorosłych. Za powieść Kameleon (2008) otrzymał Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego oraz Nagrodę Sfinks. Na swoim koncie ma też książki Mars (2003),Vertical (2006) – nominowany do Zajdla – oraz Obywatel, który się zawiesił (2011). Dyrektor kreatywny i grafik założonego z Katarzyną Sienkiewicz-Kosik wydawnictwa Powergraph.
Maja Lidia Kossakowska

Maja Lidia Kossakowska - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Polska autorka fantasy, sławę zdobyła opowiadaniami o aniołach. Za jedno z nich, “Beznogiego tancerza”, otrzymała w 2001 roku nagrodę Srebrny Glob.
Wydała następujące książki o anielskiej tematyce: zbiory opowiadań “Obrońcy Królestwa” i “Żarna niebios” oraz powieści “Siewca Wiatru” i “Zbieracz Burz”. W 2009 roku wydała cztery mikropowieści pod wspólnym tytułem “Upiór Południa”.
W 2007 roku otrzymała nagrodę im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie “Smok tańczy dla Chung Fonga”. Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za powieść “Grillbar Galaktyka” zdobyła w 2012 roku.
Łukasz Malinowski

Łukasz Malinowski - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1983. W 2010 roku obronił na UJ doktorat z historii. Specjalizuje się w historii średniowiecznej Skandynawii. Autor książki Berserkir i ulfhednar w historii, mitach i legendach oraz przekładu Sagi o Viga-Glumie. Przygotowuje do druku monografię Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii. Publikował w "Wiedzy i Życiu," "Focusie Historia", "Mówią Wieki" i "Nowej Fantastyce". Na Pyrkonie odbędzie się prapremiera jego literacki debiutu; powieści Skald. Karmiciel kruków.
Iwona Michałowska-Gabrych

Fot. © Piotr Gabrych
Iwona Michałowska-Gabrych - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1970. Anglistka i hispanistka, tłumaczka i redaktorka, w porywach – pisarka. Za przełom w swoim życiu twórczym uważa lata 1998/99, kiedy to "Fenix" opublikował jej pierwsze opowiadanie oraz kiedy zaczęła tłumaczyć swoją ulubioną powieść – Źródło Ayn Rand. Oprócz tego tłumaczyła książki m.in. Raya Bradbury'ego, Jeffreya Forda, Ramseya Campbella, a także sporo literatury dziecięcej i młodzieżowej, którą uwielbia czytać (a nawet próbuje pisać). Współpracowała z "Nową Fantastyką" jako tłumaczka oraz z "Czasem Fantastyki" jako recenzentka.
Marcin Mortka

Fot. © Paweł Paszko Matuszak
Marcin Mortka - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzony w 1976 roku. Pisarz, tłumacz, lektor języków obcych, pilot wycieczek. Z wykształcenia absolwent skandynawistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Niegdyś Mistrz Gry (od pojawienia się w 2005 roku syna jakby rzadziej), popularyzator RPG w Polsce, współpracownik wydawnictwa Portal oraz "Magii i Miecza". Przetłumaczył na język polski powieści autorów takich jak Patrick O'Brian, Peter Brett, Kathe Koja czy Steve Perry. Jego literackim debiutem była powieść Ostatnia saga (2003), której akcja toczy się w średniowiecznej Skandynawii. Po niej wydał jeszcze następujące pozycje: Wojna runów (2004), Karaibska krucjata. Płonący Union Jack (2005), Karaibska krucjata. La Tumba de los Piratas (2006), Świt po bitwie (2007), Ragnarok 1940, tom I (2007), Ragnarok 1940, tom II (2008), Miecz i kwiaty, tom I (2008), Miecz i kwiaty, tom II (2009), Miecz i kwiaty, tom III (2010), Martwe Jezioro (2011), Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu (2012), Druga burza (2012), Miasteczko Nonstead (2012). Publikował także opowiadania w "Science Fiction" i "Fahrenheicie".
Ilona Myszkowska (Kobieta-Ślimak)

Ilona Myszkowska (Kobieta-Ślimak) - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Zasłynęła webkomiksem Chata Wuja Freda. Jego popularność sprawiła, iż w 2011 roku ukazał się papierowy album Ślimacze Opowieści. W 2012 roku opublikowała dwa kolejne albumy: Chata Wuja Freda. (Prawie) trzy lata absurdu oraz Ślimacze Opowieści 2. Miłość i patologia. Niedawno zaczął ukazywać się kolejny webkomiks według jej scenariusza, tym razem rysowany przez Kiciputka, zatytułowany "Barwy Biedy". Prowadzi także blog o rysowaniu zatytułowany Nad brzegiem biurka usiadłam i płakałam. Anatomia, perspektywa, zapomnij.
Łukasz Orbitowski

Łukasz Orbitowski - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzony w 1977 roku. Debiutował w 1999 roku. Autor dwunastu książek: Złe Wybrzeża (1999), Szeroki, głęboki, wymalować wszystko (2001), Wigilijne ps (2005), Horror show (2006), Tracę ciepło (2007), Pies i klecha. Przeciwko wszystkim (2007), Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat (2008), Pies i klecha. Tancerz (2008), Święty Wrocław (2009), Nadchodzi (2010), Widma (2012) oraz Ogień (2012). W latach 2006-2008 współpracował z "Przekrojem", od lipca 2010 był felietonistą tego tygodnika.
Konrad Okoński

Z archiwum Autora
Konrad Okoński - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Autor komiksów internetowych,używa pseudonimów “koko” i “myszowor”, debiutował w internecie komiksem Wiśnia. W 2006 roku otrzymał Złotego Nasta, nagrodę przyznawaną przez czytelników Alei Komiksu, w kategorii komiks on-line za A Quartz Bead. W 2008 roku otrzymał Komiksowego Nasta w tej samej kategorii za Kokoart/Kokoart 2.Pierwszy jego komiks papierowy to OVERkill 2021, wydany w 2007 roku na potrzeby antologii komiksu internetowego Kolektyw. Jeden z członków-założycieli netKOLEKTYWU. Razem z Robertem Sienickim autor podcastu Schwing, traktujacego głównie o komiksach, istniejącego od 2007 roku i publikowanego w tempie około 2 odcinków na miesiąc. Twórczością luźno nawiązuje do stylistyki komiksu japońskiego (Megatokyo i Fullmetal Alchemist), stopniowo dochodząc do bardziej realistycznej kreski.
Maciej Parowski

Fot. © Piotr Prezes Derkacz
Maciej Parowski - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1946. W latach 1982 – 2012 redaktor działu prozy polskiej "Fantastyki" (później "Nowej Fantastyki") oraz jej redaktor naczelny w latach 1992 – 2003. Uwielbiany i nienawidzony przez pokolenia piszących fantastyczną prozę. Do tego miłośnik i popularyzator filmu i komiksu. Obecnie pochłonięty tworzeniem kwartalnika dla zaawansowanych fantastów czyli "Czasu Fantastyki". Autor pozycji: Bez dubbingu (1978),Twarzą ku ziemi (1982), Sposób na kobiety (1985), Czas fantastyki (1990), Burza. Ucieczka z Warszawy '40 (2010),Małpy Pana Boga. Słowa (2011). Współautor komiksów, m.in. Funky Koval i Wiedźmin. W 2006 roku otrzymał Nagrodę im. Papcia Chmiela za zasługi dla polskiego komiksu; w 2007 – medal Gloria Artis.
Magda Parus

Fot. © Małgorzata Gołębiowska
Magda Parus - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1975. Z pochodzenia opolanka, Wielkopolanka z wyboru. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Tłumaczka literatury anglojęzycznej. Debiutowała powieścią Wilcze dziedzictwo: Cienie przeszłości (2007), rozpoczynającą cykl, w którym ukazały się także Wilcze dziedzictwo: Cienie przeszłości (2007), Wilcze dziedzictwo: Przeznaczona (2008) oraz Wilcze dziedzictwo: Ukryte cele (2010). W 2011 roku ukazała się jej najnowsza książka – Rodzinnych, ciepłych świąt – tym razem jest to powieść obyczajowa.
Krzysztof Piskorski

Krzysztof Piskorski - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzony w 1982 roku. Pisarz, twórca gier fabularnych, publicysta, żeglarz, wielbiciel historii i literatury. Autor gry fabularnej Władcy Losu (2001). Jego debiutem prozatorskim było opowiadanie Na wczoraj opublikowane w 2004 roku w "Nowej Fantastyce. Wydaniu Specjalnym". Na jego książkowy dorobek składają się: Wygnaniec (2005), Najemnik (2006),Prorok (2007), Poczet dziwów miejskich (2007), Zadra, tom I (2008) oraz tom II (2009) oraz Krawędź czasu (2011), za którą doczekał się nominacji do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Publikował na łamach pism "Science Fiction", "Magazyn Fantastyczny", "Nowa Fantastyka", "Chip", "Magia i Miecz" oraz "Portal". Za pierwszy tom Zadry nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Na Euroconie 2009 otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award.
Bogusław Polch

Fot. © Jarek Obważanek
Bogusław Polch - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1941. Twórca komiksów, ilustracji, grafik reklamowych oraz storyboardzista. W 2009 roku odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Autor komiksów Kapitan Żbik (1970-1975), Spotkanie (1976), Bogowie z kosmosu (1982-1990), Rycerze fair play (1982), Funky Koval (1987-1992 i 2011), Tomek Grot (1989), Breakthrough (1990), Wiedźmin (1993-1995), KRON (1999-2000).
Michał Protasiuk

Fot. © Anna Tess Gołębiowska
Michał Protasiuk - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Urodzony w 1978 roku. Absolwent poznańskiej Akademii Ekonomicznej, jeden z założycieli Klubu Fantastyki Druga Era oraz fanzinu "Inne Planety", członek kolegium redakcyjnego pisma "deZinformator". Debiutował opowiadaniem Projekt Golgota (2003) na łamach "Science Fiction". Autor powieści Punkt Omega (2006), Struktura (2009), Święto rewolucji (2011). Za Strukturę otrzymał Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego. Zaczynał od pisania horrorów, jednak obecnie koncentruje się na science fiction, ze szczególnym naciskiem na tematykę filozoficzną.
Marcin Przybyłek

Z archiwum autora
Marcin Przybyłek - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1968. Jego pierwszą książką była wydana w 1995 roku pozycja Postacie mężczyzn. Homer, Tolkien. Od tego czasu najbardziej znany jest z serii Gamedec. Publikował teksty publicystyczne oraz opowiadania w "Świecie Gier Komputerowych", "Nowej Fantastyce", "Science Fiction, Fantasy i Horror" i "Czasie Fantastyki". W sferze nieliterackiej w przeszłości pracował w koncernie farmaceutycznym, później założył firmę szkoleniową. Autor pozycji: Ojciec i syn czyli gwiezdne wojny (Nowa nadzieja - narodziny autonomii) (1997), (2004), Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw (2006), Sprzedaż albo śmierć. Antyporadnik (2007), Gamedec. Zabaweczki. Błyski (2008), Gamedec. Zabaweczki. Sztorm (2010), Gamedec. Czas silnych istot, księga I (2012) oraz Gamedec. Czas silnych istot, księga II (2012). Jego książki ukazują się także w Czechach.
Andrzej W. Sawicki

Andrzej W. Sawicki - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Chemik zawodowo zajmujący się badaniami nad syntezą substancji aktywnych leków. Debiutował w 2004 r. na łamach "Fahrenheita", do tej pory opublikował powieść Nadzieja czerwona jak śnieg i kilkanaście opowiadań. Obecnie literacko próbuje dać upust jednej ze swoich zaniedbanych pasji - historii wojskowości. Mundur fascynował go od dziecka, do tego stopnia, że w pamiętnym 1981 roku na ochotnika wstąpił do Zuchów. Służbę socjalistycznej ojczyźnie kontynuował do samego jej końca jako harcerz. Dużo później sympatia do militariów i wojska znów się odezwała i sprowokowała go do nieuchylenia się przed obowiązkiem służby wojskowej i radosnego udania się "w kamasze". Obecnie trwa na straży macierzy jako podchorąży rezerwy Wojska Polskiego. Jako że karierę zbrojną ostatecznie zakończył, pozostało mu realizowanie wojskowej pasji już tylko literacko i raczenie czytelników swoimi fantastycznie modyfikowanymi wizjami historii oręża polskiego. Z naciskiem na przygody "leśnych chłopców" przez szczególne upodobanie do partyzantki i buntowniczych zrywów.
Dominik Sokołowski

Dominik Sokołowski - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Dominik Sokołowski urodził się w 1977 roku w Gdyni, mieszka i pracuje w Gdańsku. Z wykształcenia historyk, zawodowo zajmuje się dziejami Polski XX wieku, prywatnie zaś średniowieczem. Uważa, że to barwna, złożona i interesująca epoka, a to, że powszechnie odbiera się ją jako "wieki ciemne", jest skutkiem zadufania humanistów doby renesansu i stereotypów utrwalonych przez oświeceniową propagandę.
W liceum i na studiach był namiętnym graczem papierowych gier role-playing.
Debiutancka powieść fantasy Kwiat Paproci otwierająca cykl Kronik Arkadyjskich została nagrodzona w plebiscycie Złotego Kościeja 2012. Tom drugi Adamantowy miecz ukaże się wiosną 2013 r.
Robert Jerzy Szmidt

Fot. ze zbiorów Autora
Robert Jerzy Szmidt - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Robert Jerzy Szmidt (ur. 26.07.1962 12 Wrocławiu) – polski pisarz science fiction i fantasy, tłumacz oraz dziennikarz. Z wykształcenia marynarz (ukończył Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu). Obecnie mieszka w Katowicach.
Z famdomem związał się na początku lat osiemdziesiątych. Jest pomysłodawcą nagrody "Sfinks", która zyskawszy własne życie, przekształciła się później w Nagrodę im. Janusza Zajdla. Laureat nagrody "Śląkfa" za rok 1985 w kategorii "Fan roku". W roku 2000 założył magazyn "Science Fiction", który jako „Science Fiction, Fantasy i Horror”, ukazywał się do 2012 roku, przedstawiając przede wszystkim teksty polskich autorów.
Jest autorem takich powieści, jak "Samotność Anioła Zagłady", "Kroniki jednorożca" i "Zaklinacz". Powieść "Apokalipsa według Pana Jana" (2003) doczekała się w tym roku wzbogaconego wznowienia w Domu wydawniczym Rebis. Znany jest też z licznych opowwiadań, podobnie jak część dużych form, także nawiązujących niekiedy do wrocławskich lub apokaliptyczno-militarnych tematów.
Od 2011 roku Robert Szmidt jest redaktorem naczelnym dwumiesięcznika "SF" wydawanego przez wydawnictwo Almaz, sporo pracy poświęca także sieciowej inicjatywnie nieodpłatnego udostępniania e-booków z tekstami polskich autorów fantastyki z okresu ostatnich kulkudziesięciu lat (strona projektu dostępna jest pod adresem fantastykapolska.pl. Niezależnie od tego przygotowuje obecnie w wydawnictwie Rebis serię poświęconą nowej polskiej prozie fantastycznej.
Wojciech Szyda

Fot. © Piotr Prezes Derkacz
Wojciech Szyda - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1976, członek Klubu Fantastyki Druga Era, związany dawniej z fanzinami "Semtex" oraz "Inne Planety". Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, wykonuje zawód radcy prawnego. Zadebiutował na łamach "Nowej Fantastyki" opowiadaniem Psychonautka (1997), które wzbudziło gorące dyskusje i liczne kontrowersje. Autor dwóch powieści: Hotel Wieczność (2005) i Miasto dusz (2008), dwóch zbiorów opowiadań: Szlak cudów (2006), Stroiciel ciszy (2011), powieści Fausteria (2012) oraz kilkudziesięciu tekstów publikowanych m.in. w "Nowej Fantastyce", "Feniksie", "Science Fiction" i "Magazynie Fantastycznym". Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, za opowiadania Hexenhammer (2005) oraz (2004).
Łukasz Śmigiel

Łukasz Śmigiel - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1982 dziennikarz, PR-owiec, lektor i pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego. Debiutował w "Magii i Mieczu" tydzień przed próbną maturą. Publikował w "Sferze", "Science Fiction", "Magazynie Fantastycznym", "Nowej Fantastyce", "Tyglu Kultury". Autor zbiorów opowiadań Demony (2008), Mordercy (2011), powieści Muzykologia, czyli the best of spraw damsko-męskich (2009) i Decathexis (2009). Jego opowiadanie Head to Love (napisane wspólnie z Kazimierzem Kyrczem Jr.) doczekało się ekranizacji. Redaktor naczelny "Lśnienia" i "Coś na progu". Współwłaściciel wydawnictwa Dobre Historie.
Witold Vargas

Witold Vargas - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Rocznik 1968. Zamieszkały w Warszawie nauczyciel rysunki i ilustrator książek dla dzieci (ma na koncie ok. dwudziestu pozycji, z czego trzy autorskie). Jedna z nich, Stwory baśniowe małe i duże, była inspiracją do Bestiariusza słowiańskiego, napisanego wspólnie z Pawłem Zychem, z którym poznali się dzięki wspólnej pasji ilustratorskiej i zainteresowaniu demonologia ludową. Do pracy nad książką, która jest przede wszystkim zbiorem ilustracji stworów demonologii słowiańskiej, zabrali się dwa lata temu, konsekwentnie cedząc z nieskończonej ilości źródeł to, co najprawdopodobniej stanowi prawdziwą tradycję demonologiczną naszych ziem.
Robert M. Wegner

Fot. © Anna Tess Gołębiowska
Robert M. Wegner - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Debiutował w 2002 roku w "Science Fiction" opowiadaniem Ostatni lot Nocnego Kowboja. Jego pierwszą książką był zbiór opowiadańOpowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe (2009), w 2010 roku ukazała się kontynuacja zbioru – Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód – Zachód, a w 2012 - Opowieśći z meekhańskiego pogranicza. Niebo ze stali. Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, otrzymał ją za opowiadanie Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami (2009). Mieszka na Śląsku.
Marcin Wełnicki

Fot. © Mateusz Zachciał
Marcin Wełnicki - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Debiutował opowiadaniem Święty z Issyk-kul w "Science Fiction, Fantasy i Horror w 2010 roku, tego samego roku miał miejsce jego debiut powieściowy, Śmiertelny bóg. Rok później ukazała się kontynuacja tej książki, zatytułowana Testament Damoklesa. Autor gier planszowych Zagłada Atlantydy (2011) oraz Slavica (2012). Z wykształcenia prawnik, odbywający aplikację notarialną. Prowadzi blog okołoliterack Biały atrament.
Eoin O'Doherty

Eoin O'Doherty - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Przedstawiciel firmy Rovio, która znana jest między innymi ze słynnej na cały świat mega-produkcji Angry Birds. Na codzień zajmuje się projektowaniem gier. Eoin miał okazje pracować przy wielu odsłonach tej kultowej gry – w tym przy jakże miłej naszym sercom Angry Birds: Star Wars.
Michał "ZEDD" Bogacz

Michał

Komentator SC2 od 2010 roku. Od 25 lat pasjonuje się grami, od ponad dwóch nagrywa oraz prowadzi audycje dotyczące rozgrywek Starcrafta 2. Od krótkich filmików na Youtube, poprzez audycje online aż do turniejów offline w całej Europie, Zedd zdziera sobie gardło komentując z ogromnym uwielbieniem do gry. Podczas swojej kariery prowadził streamy z IEM, Dreamhacka, WCG, ESWC, WCS, Asus RoG i innych znanych turniejów z najlepszymi graczami na świecie.
Adrian Chmielarz

Adrian Chmielarz - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Znany zarówno jako projektant jak i producent gier komputerowych. Na swoim koncie ma m.in. współtworzenie pierwszej polskiej gry przygodowej na platformę PC - Tajemnica Statuetki. Poza Tajemnicą, tworzył również Teenagent i Gorky 17 - jako założyciel studia Metropolis Software - oraz Painkiller i Bulletstorm - w ramach studia People Can Fly. Aktualnie pracuje w założonym przez siebie studio The Astronauts.
Tomasz "Gimperr" Działowy

Tomasz

Znany zagrajmer, zainteresowany tematyką e-sportową, głównie w kontekście popularnej gry MOBA League of Legends. Poza tym komentuje i gra w popularne gry AAA oraz horrory. Jego osobowość i serce włożone w kanał na serwisie YouTube zapewniły mu już prawie 80tys. widzów.
Krzysztof Gonciarz

Krzysztof Gonciarz - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Dziennikarz, publicysta internetowy. Od 2007r. polski pionier tworzenia video w internecie za sprawą roli producenta telewizji internetowej tvGry. Dzisiaj prowadzi własną działalność na portalu YouTube – m.in. bardzo popularny show "Zapytaj Beczkę" czy vlogi ze swoich podróży i nie tylko. Autor dwóch książek o grach i video w internecie.
Jakub Grudziński

Jakub Grudziński - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Człowiek orkiestra odpowiedzialny za kreatywną stronę sukcesów firmy Artifex Mundi. Twórca historii opisywanej w trylogii Enigmatis (pierwsza część ukazała się w 2011 roku, druga planowana jest na drugi kwartał 2013). Odpowiedzialny za wszystkie ważniejsze tytuły wypuszczane przez Artifex Mundi i znający od podszewki wszystkie triki tworzenia gier przygodowych.
Sebastian "Yegwen" Hetman

Sebastian

Jest komentatorem e-sportowym, a także twórcą i frontmanem Yegalisk TV.
Oprócz rozwijania własnej marki aktywnie udziela się na scenie Starcrafta 2 - ma na koncie współpracę z czołowymi polskimi casterami, komentowanie turniejów LANowych jak EPS Zabrze, Battle at Ministry of Win, czy EIZO Challenge na PGA. Dużą popularnością cieszyły się też przeprowadzone przez niego dla grupy SC2 wywiady z pro graczami podczas IEM Katowice.
Od niedawna rozpoczął budowanie międzynarodowego kanału, ściągając do udziału w swoich turniejach showmatchach graczy takich jak GoOdy, Sage, Snute itd.
Dariusz "SciFun" Hoffman

Dariusz

brat AdBustera, fan ogólno pojętej nauki i tematów z nią związanych. Lubi podejmować ciekawe tematy, kwestionujące często rzeczy najbardziej oczywiste, jak prędkość światła ruch i obecność planet i tym podobne. Prowadzi swój "Nietuzinkowy Blog Naukowy", ale największą popularność zdobył dzięki prowadzonemu od września 2012 internetowemu programowi popularno-naukowemu SciFun. Ciekawe doświadczenia, iluzje i niesamowite efekty, uzyskane przy pomocy rzeczy codziennego użytku zainteresowały cały Internet tematami około fizycznymi zapewniając SciFunowi niemałą publikę.
Marek "Adbuster" Hoffman

Marek

polonista i marketingowiec z Swarzędza, na YouTube wkroczył przebojem na początku 2012 roku, wyjaśniając sekret proszku do prania Vizir. To rozpoczęło serię filmów, które obnażają telewizyjne reklamy. Adbuster przed kamerą sprawdza eksperymenty, które prezentowane są na ekranach TV i w Internecie, udowadniając, że większość z nich jest mocno podkoloryzowana. Marek jest bardzo ambitny, mimo że osiągnął duży sukces, w krótkim czasie, to postanowił roszczerzyć swoją działalność. W tym celu wystartował w konkursie "YouTube NextUp", w którym udało mu się zwyciężyć. Dzięki temu zdobył środki na otwarcie nowego kanału o sztukach walki – "Być jak Jan Błachowicz". Od tamtego czasu dla Adbustera celem jest stanięcie na ringu KSW już za dwa lata.
Igor "Indy" Kaczmarek

Igor

Jako pro-gamer i komentator e-sportowy, licznych turniejów LAN'owych jak i online'owych, jest związany ze sceną Starcraft 2 od 2010 r. Komentował między innymi rozgrywki Starcraft 2 dla Polskiej publiczności na Intel Extrene Masters w Katowicach na początku 2013 roku. Od najmłodszych lat jest pasjonatem gier komputerowych aktywnie działającym na scenie e-sportowej prowadząc własny kanał na www.twitch.tv/IndyStarCraft.
Mateusz "Matiz" Kowalski

Mateusz

Jest studentem historii na UAM w Poznaniu. Swoją karierę jako progamer zaczynał od takich gier jakSupreme Commander'a oraz Red Alert 3 gdzie był jednym z czołowych graczy na świecie oraz wygrał turniej w Red alercie - LAN Heyah Logitech Cybersport. Od 2010r. zaczął grać w StarCrafta2 i związał się z nim aż do dziś.
Na swoim koncie ma rozegrane liczne turnieje online jak i LAN:
- 3 miejsce na EHardware.pl CUP LAN
- 4 miejsce na BEST LAN II
- 2 miejsce na Cybersport Games Festival
W maju 2012r. został trenerem w Ministry of Win szkoląc wielu wyśmienitych graczy.
Remigiusz "Rock" Maciaszek

Remigiusz

były dziennikarz serwisu Gry Online oraz autor bloga na gameplay.pl pochodzący z Wrocławia, w serwisie YouTubie od 2010 roku. Zaczynał od recenzji, które dodawał do swoich postów na blogu, jego działalność przerodziła się w prezentowanie wszelakiej maści gier wideo. Materiały od niemal samego początku działalności zostały urozmaicone poprzez vlogi, które miały na celu zwiększyć autentyczność postaci, która gościła na monitorach widzów. Dzięki karierze na YouTube, Remigiusz osiągnął ogromną popularność, dlatego też dziś Rock utrzymuje się z robienia filmów.
Wojciech Pazdur

Wojciech Pazdur - kliknij aby powiększyć zdjęcie

Pionier polskiej branży gier komputerowych. Karierę zaczął jako redaktor naczelny 3D Magazine, ale już mniej więcej w tym samym czasie, w 2002 roku rozpoczał pracę w People Can Fly. Współtworzył tam jedną z najgłośniejszych i najbardziej udanych polskich produkcji – Painkillera. Od 2005 roku jest jedną z głównych postaci w Gliwickiej firmie TheFarm51 z którą stworzył szereg tytułów. Ostatnio o TheFarm51 zrobiło się ponownie głośno z powodu wejścia na giełdę i prac nad sequelem Painkillera. Chociaż sam jest bardzo skromnym człowiekiem, to w branży wiadomo nie od dzisiaj, że potrafi dokonywać cudów.
Patryk "Rojo" Rojewski

Patryk

na YouTube ściągnięty przez Rocka. Obaj poznali się poprzez gameplay.pl, gdzie również Rojo prowadzi swój blog. Jego dwa oblicza - zwariowany Rojo i poważny Patryk tworzą ładną i poukładaną całość, jego content zaczął przyciągać widzów już latem 2011. Rojo nie ogranicza się tylko do gier czy vlogów na tematy ludologiczne, od razu zaczął także dzielić się z widzami swoją inną pasją – sportem o nazwie painball. Przez swoją obecność na YouTube, Patryk zrezygnował z pracy w urzędzie miasta Katowice, na rzec oferty z gram.pl.