Pyrkon 2011 - festiwal fantastyki w Poznaniu

Dojazd

Ogólne wprowadzenie: W tym dziale skupimy się na dojeździe na Pyrkon komunikacją miejską, wychodząc z założenia, że rozkłady PKP i PKS tudzież przyloty samolotów na lotnisko Ławica będziecie w stanie sprawdzić sami.

A teraz do rzeczy. W poznańskim MPK obowiązują bilety czasowe, ewentualnie pasażerowie autobusów mogą kasować bilety przystankowe (do 10 przystanków i powyżej). Jeśli chodzi o bilety czasowe, to interesują Was bilety 15-minutowe. Wszystkie zasady obowiązujące w poznańskim MPK włącznie z cennikiem są dostępne tutaj.

Następna ważna sprawa to horrendalnie wysokie kary za jazdę bez biletu. Dlatego w poniższych tekstach natrętnie będziemy przypominać o jego zakupie.

W Poznaniu istnieje możliwość kasowania wirtualnych biletów (trzeba mieć komórkę z obsługą java i dostępem do Internetu). Szczegóły znajdziecie na stronie ZTM Poznań. To bardzo przydatne, szczególnie jeśli w jedynym kiosku w okolicy wisi na oknie kartka "zaraz wracam" albo co gorsza "nieczynne".

Od pewnego czasu funkcjonują też biletomaty, które niekiedy bywają zawodne i nieczynne. Szczegóły co do ich umiejscowienia znajdziecie na stronie ZTM Poznań.

Już wkrótce fotograficzny przewodnik "Jak dotrzeć z dworców na konwent". Na razie informujemy, że od Dworca PKP można dojść na piechotę, zaś od Dworca PKS dzielić Was będzie jeden przystanek tramwajem.

Obejrzyj okolicę Pyrkonu na mapie Google:


Pokaż Pyrkon 2011 na większej mapie
Login:

Hasło:Rejestracja

Patroni Pyrkonu 2011

Prezydent miasta Poznań

Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu