Pyrkon 2011 - festiwal fantastyki w Poznaniu

Pyrkon 2011 - czas i miejsce

data:

25-27 marca 2011 r.

Zwyczajowo Pyrkon odbywa się w pierwszy weekend wiosny. Tak będzie i w tym roku

Konwent rozpoczyna się w piątek o godzinie 16:00, lecz uczestników wpuszczać będziemy już od wcześniejsczej godziny. Osobom przybyłym wcześniej zagwarantujemy miejsce do przechowania bagażu oraz kącik z planszówkami. Będzie też można pomóc w dostosowaniu szkoły do naszych potrzeb w zamian za zniżkę w akredytacji.

Teren konwentu należy opuścić do godziny 16:30 w niedzielę.

Zwracamy również uwagę, iż jak co roku, podczas Pyrkonu następuje zmiana czasu z zimowego na letni i w nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na 3:00, przez co nasz konwent będzie o godzinę krótszy.


miejsce

Pyrkon 2011 będzie miał miejsce w dwóch pawilonach centrum konferencyjnego oraz szkole licealnej:

Wszystkie budynki znajdują się bardzo blisko siebie - ich rozmieszczenie możecie zobaczyć na mapie Google znajdującej się poniżej.

Przybyłych na Pyrkon prosimy o stawienie się w Budynku A w celu akredytacji.

Aby ograniczyć do minimum uciążliwość przemieszczania się między budynkami, rozdzieliliśmy ich funkcje: Budynek A i Budynek B będą miejscem prelekcji, konkursów, sklepów i gier, natomiast Budynek C (Liceum nr 2) będzie mieściło sale noclegowe oraz LARPy. W budynku C będzie noclegownia z ciszą nocną.

Opisy wszystkich budynków znajdziecie poniżej.

W okolicy konwentu znajduje się kilka sklepów (w tym całodobowe), bankomaty oraz jadłodajnie. W informatorze zamieszczona będzie mapka, dzięki której bez problemu do nich traficie. Postaramy się również w najbliższym czasie zaznaczyć te punkty na mapie Google.


Budynek A:

Pawilon 8A Centrum Konferencyjnego MTP

Pierwszy pawilon - 8A to sale prelekcjne ale również większe sale, w których będą miały miejsce wielkie figurkowe bitwy, pojedynki w Magic: The Gathering a także rozgrywki we wszelkiej maści gry planszowe.

W tym budynku należy się zaakredytować po przybyciu na konwent.


Budynek B:

Pawilon 14B Centrum Konferencyjnego MTP

Nowe miejsce, nowy budynek, nowe możliwości, ten sam Pyrkon!

A nawet lepszy! Odtąd koniec dusznych i przepełnionych sal. Dość już niewygodnych krzesełek przystosowanych dla uczniów podstawówek. Znany wielu z Was klimat fantastycznego Pyrkonu przenieśliśmy z odrapanego Dębca do centrum konferencyjnego w samym centrum miasta, dwa kroki od dworca głównego PKP.

Pawilon 14B oferuje ponad 20 sal, które przeznaczymy na sale prelekcyjne, RPGralnie, Green Room, DDR i karaoke.. Do tego znajdziecie tam stoiska naszych sponsorów, sklepik z nagrodami i parę niespodzianek!


Budynek C:

Liceum Ogólnokształcące nr 2
ul. Matejki 8/10, 60-766 Poznań

Trzeci budynek to budynek przeznaczony niemalże w całości na noclegi. Postanowiliśmy jednak i tam umieścić nieco programu, pozwalając Wam na obserwowanie Graczy prezentujących się w specjalnie przygotowanych strojach.

UWAGA! W tym budynku nie będzie można dokonać akredytacji - osoby przybyłe na konwent prosimy o udanie się w pierwszej kolejności do Budynku APokaż Pyrkon 2011 na większej mapie
Login:

Hasło:Rejestracja

Patroni Pyrkonu 2011

Prezydent miasta Poznań

Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu