Pyrkon 2011 - festiwal fantastyki w Poznaniu

Cosplay

Na zdjęciu od lewej Alu, Yora, Namida, Oć, YumeNi. Zdjęcie wykonane przez studio http://studio.zahora.eu/ Cosplay, z angielskiego „costume playing”, to rodzaj performance polegającego na odtwarzaniu stroju, akcesoriów i wyglądu postaci pochodzących z gier, filmów, komiksów, książek czy też innej dowolnej formy przekazu. Atrakcja ta, w postaci konkursu od lat święci triumfy na konwentach na całym świecie. Pyrkonowiczu! Ośmiel się zaprezentować szerszej publiczności w zupełnie nowym wydaniu. Zadziw wszystkich grą aktorską, umiejętnościami krawieckimi czy też niesłychanym podobieństwem do pierwowzoru. Zapraszamy na konkurs Cosplay!

Tutaj ściągniesz formularz zgłoszeniowy.

A tutaj ściągniesz przykładowe jego wypełnienie.
Regulamin konkursu Cosplay

 1. Konkurs cosplay będzie miał miejsce na konwencie Pyrkon 2011, odbywającym się 25-27 marca b.r. w Poznaniu.
 2. Podczas konkursu zostaną przyznane następujące nagrody:
  • Nagroda za najlepsze wykonanie techniczne
  • Nagroda za największe podobieństwo
  • Nagroda za najlepszą prezentację
  Opcjonalnie jury może przyznać do 3 wyróżnień, według własnego uznania.
 3. W konkursie można zaprezentować stroje postaci z filmów, komiksów, książek, gier komputerowych, konsolowych, komputerowych, karcianych, planszowych, fabularnych, filmów animowanych a także postaci historycznych czy legendarnych. Dopuszczalne jest także zaprezentowanie strojów własnego projektu, kreacji np. steampunkowych czy postapokaliptycznych – w tym wypadku w formularzu zgłoszeniowym w polu „tytuł z którego pochodzi postać” wpisujemy „projekt własny”.
 4. Do konkursu strojów mogą przystąpić tylko osoby prezentujące własnoręcznie wykonany strój. Stroje kupne, czyli zamówione u krawcowych lub kupione w specjalistycznych sklepach itp., mogą być zaprezentowane, jednakże nie będą brane pod uwagę w kategoriach „wykonanie techniczne” i „podobieństwo”.
 5. Wygląd i przebieg prezentacji zależy od uczestnika. Dozwolone jest zarówno przejście po scenie połączone z zaprezentowaniem stroju w kilku statycznych pozach jak i rozbudowana scenka.
 6. Dopuszczalne są występy grupowe, wymaga to jednak odpowiedniej adnotacji w formularzu. Każdy z uczestników prezentacji grupowej musi wypełnić formularz osobno, uprasza się jednak o wysłanie wszystkich formularzy w jednym e-mailu.
 7. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres Adres niedostępny w archiwum do niedzieli 20 marca. Po tym czasie rejestracja nie będzie możliwa.
 8. Do formularza należy załączyć 4 do 5ciu grafik przedstawiających postać, najlepiej z różnych ujęć. W przypadku postaci książkowych czy legendarnych, należy załączyć opis postaci zaczerpnięty ze źródła, z którego pochodzi dana postać, oraz opcjonalnie szkice projektowe na podstawie których strój został wykonany. Uczestników prezentujących stroje własnego projektu także prosi się o przesłanie szkiców projektowych.
 9. Opcjonalnie można załączyć podkład dźwiękowy, który ma być odtworzony podczas prezentacji.
 10. Zabrania się używania ostrych czy też niebezpiecznych przedmiotów oraz rzucania czymkolwiek w stronę publiki podczas występu.
 11. Wszystkie dodatkowe elementy prezentacji, takie jak np. tłuczenie szkła, korzystanie z ognia bądź sceny walki wymagają konsultacji z organizatorem cosplayu. Dla wygody własnej i organizacji polecamy korzystać z pola „Uwagi” w formularzu zgłoszeniowym.
 12. Organizator cosplayu ma prawo odmówić uczestnikowi wykonania prezentacji, jeśli przeczy ona regulaminowi lub wyda mu się ona z konkretnych powodów nieodpowiednia (wulgarna, obraźliwa)
 13. Skład jury zostanie przedstawiony przed rozpoczęciem konkursu. Decyzja jury jest ostateczna i nieodwołalna.
 14. Uczestnik konkursu nie może łamać prawa Rzeczpospolitej Polskiej oraz musi przestrzegać regulaminu konwentu.
 15. Zgłoszenie się do konkursu jest równoznaczne z akceptacją i dostosowaniem się do niniejszego regulaminu.


foto. http://studio.zahora.eu/

Login:

Hasło:Rejestracja

Patroni Pyrkonu 2011

Prezydent miasta Poznań

Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu