Pyrkon 2011 - festiwal fantastyki w Poznaniu


Bloki programowe

Pyrkon obfituje w najróżniejsze punkty programu związane z wieloma dziedzinami fantastyki. Przygotowując program Pyrkonu staramy się zapewnić konwentowiczom zróżnicowane atrakcje, które nikomu nie pozwolą się nudzić. Aby ułatwić Wam odnalezienie interesujących Was prelekcji czy konkursów, podzieliliśmy program na bloki:

Blok Literacki

Tradycyjnie najbardziej rozbudowany blok programowy Pyrkonu, wypełniający szczelnie aulę oraz 3 sale prelekcyjne. Tutaj spotkacie swoich ulubionych pisarzy (zarówno uznane sławy, jak i obiecujących debiutantów), krytyków, redaktorów i wydawców. W tym bloku odbywać się będą spotkania autorskie, prelekcje i panele dyskusyjne na różnorodne tematy - od teorii literatury, przez religię, nauki ścisłe, filozofię, historię, mistykę aż do eksploracji kosmosu.

Blok Naukowy

Dla wszystkich, którzy podczas dobrej zabawy chcieliby dowiedzieć się czegoś naukowego na tematy związane z fantastyką.

Profesjonalni naukowcy i pasjonaci, puszczając wodze fantazji, opowiedzą Wam ciekawostki z astronomii, fizyki, historii, etnografii, biotechnologii i wielu innych dziedzin wiedzy, które tylko z pozoru wydają się być tajemne. W trakcie licznych prelekcji i paneli dyskusyjnych przekonacie się, jak interesująca jest nauka podana w lekkostrawnym sosie pyrkonowym. Zapraszamy!

Blok RPG

Blok RPG obfitował będzie w tym roku w przeróżne atrakcje.

Poszukiwaczom niezapomnianych wrażeń przedstawimy nowe oraz nieznane szerzej systemy. Teoretycy będą mieli okazję posłuchać ciekawych wykładów i wejść w polemikę ze sławami polskiego światka RPGowego. Praktycy natomiast będą mieli okazję do wzięcia udziału w jednej z wielu sesji, przeżycia wspaniałych przygód i zawiązania nowych znajomości.

Nie zapomnij zabrać ze sobą kostek!

Blok LARPowy

Jeżeli masz ochotę zagrać w LARPa w czasie trwania Pyrkonu, zapraszamy! Nie musisz mieć profesjonalnie przygotowanego stroju ani znać dokładnie świata gry. W tym bloku programowym znajdziesz odbywające się równolegle co najmniej dwa LARPy - od samego rana do późna w nocy. W osobnych salach, z dala od zgiełku, możesz zagrać w przeróżne systemy: od fantasy, przez płaszcz i szpadę, rzeczywistość alternatywną, cyberpunk, aż po science-fiction.

Blok Multimedialny

Zapraszamy do pyrkonowego świata multimediów, gdzie spotkasz Jasona V. – bohatera horrorów z serii "Piątek trzynastego" czy mrocznego Dartha Vadera. Stanisław Mąderek wtajemniczy Cię w reżyserię filmów i gier komputerowych. Poznasz Karela Zemana – prekursora kinowego steampunku, historię sztuki animacji i najlepsze produkcje studia Platige Image. Wnikniesz w mitologiczne tolkienowskie Śródziemie. Będziesz uczestniczyć w Traileromanii – przeglądzie najciekawszych zwiastunów filmowych, a także w pokazie postapokaliptycznych szortów. Dowiesz się, jak przeżyć powstanie robotów. Udasz się w dalekie wędrówki po gwiezdnych – starwarsowych i startrekowych – szlakach…

Komiks, Manga i Anime

Wszystko dla wielbicieli animacji, zarówno europejskiej i amerykańskiej, jak i tej z Dalekiego Wschodu. Do waszej dyspozycji oddajemy salę prelekcyjną oraz liczne dodatkowe atrakcje - maty DDR oraz nieustający konkurs rysunkowy.

Blok Konkursowy

Masz trochę wolnego czasu pomiędzy interesującymi Cię punktami programu? A może jesteś zainteresowany -właśnie jakąś pamiątką z Pyrkonu? A może po prostu chcesz się pochwalić wiedzą lub sprawdzić, czy znajdzie się w jakiejś dziedzinie geek większy niż Ty? Mamy coś właśnie dla Ciebie!

Mamy miejsce, mamy nagrody, mamy walutę konwentową... wszystko czego potrzebujemy jeszcze to CIEBIE. Przyjdź! Weź udział lub sam zorganizuj jeden z wielu naszych konkursów, a na pewno będziesz się świetnie bawił.

Games Room

W wolnej chwili zapraszamy do Games Roomu wypełnionego po brzegi planszówkami, gdzie czekają na was liczne okazje do współzawodnictwa. Przygotowaliśmy dla Was również turnieje gier karcianych i bitewnych.

Blok dla początkujących (Lightning Talk)

Ideą tego bloku jest promowanie i tłumaczenie na przystępny język zagadnień związanych z szeroko pojętą fantastyką. Będzie to cykl powtarzających się, piętnastominutowych wystąpień, w których prelegenci wprowadzą uczestników imprezy do zagadnień takich jak np. RPG, SF a Fantasy, Manga, gry karciane itp. Każdy może dowiedzieć się czegoś nowego o fantastyce!

Login:

Hasło:Rejestracja

Patroni Pyrkonu 2011

Prezydent miasta Poznań

Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu