Pyrkon 2010 - czas i miejsce

data:

26-28 marca 2010 r.

Zwyczajowo Pyrkon odbywa się w pierwszy weekend wiosny. Tak będzie i w tym roku

Konwent rozpoczyna się w piątek o godzinie 16:00, lecz uczestników wpuszczać będziemy już od wcześniejsczej godziny. Osobom przybyłym wcześniej zagwarantujemy miejsce do przechowania bagażu oraz kącik z planszówkami. Będzie też można pomóc w dostosowaniu szkoły do naszych potrzeb w zamian za zniżkę w akredytacji.

Teren konwentu należy opuścić do godziny 16:30 w niedzielę.

Zwracamy również uwagę, iż jak co roku, podczas Pyrkonu następuje zmiana czasu z zimowego na letni i w nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na 3:00, przez co nasz konwent będzie o godzinę krótszy.


miejsce

Pyrkon 2010 będzie miał miejsce w trzech znanych z poprzednich lat budynkach:

Wszystkie budynki znajdują się bardzo blisko siebie - ich rozmieszczenie możecie zobaczyć na mapie Google znajdującej się poniżej.

Przybyłych na Pyrkon prosimy o stawienie się w Budynku A w celu akredytacji.

Aby ograniczyć do minimum uciążliwość przemieszczania się między budynkami, rozdzieliliśmy ich funkcje: Budynek A i Budynek C będą miejscem prelekcji, konkursów, LARPów, sklepów i gier, natomiast Budynek B (Gimnazjum nr 43) będzie mieścił sale noclegowe oraz turnieje gier bitewnych. W szkole C będzie noclegownia z ciszą nocną, jednak nie wolno tam pozostawiać rzeczy na dzień (służyć do tego ma szatnia).

Do budynków konwentowych zaliczamy również hotel Cezamet, w którym nocują nasi goście oraz znajduje się knajpa konwentowa.

Opisy wszystkich budynków znajdziecie poniżej.

Pyrkon odbywa się na Dębcu, który nie jest najbezpieczniejszą dzielnicą Poznania, choć tubylcy po kilku latach przyzwyczaili się do naszej obecności. W dzień nie musicie się niczego obawiać, jednakże nocne wycieczki radzimy na wszelki wypadek odbywać w grupach, by nie kusić losu. Policja zostanie poinformowana o konwencie, także i ona zwiększy swoją czujność w trosce o nasze bezpieczeństwo.

W okolicy konwentu znajduje się kilka sklepów (w tym całodobowe), bankomaty oraz jadłodajnie. W informatorze zamieszczona będzie mapka, dzięki której bez problemu do nich traficie. Postaramy się również w najbliższym czasie zaznaczyć te punkty na mapie Google.


Budynek A:

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Filipiny Płaskowickiej
ul. Łozowa 77, 61-448 Poznań

Stali bywalcy Pyrkonów znają już dobrze ten budynek. Osoby pierwszy raz goszczące na naszym konwencie mogą odnieść wrażenie, że ma on zawiłą architekturę, lecz dzięki czytelnemu planowi w informatorze oraz porozklejanym drogowskazom można szybko i łatwo dokonać rozpoznania terenu.

Szkoła oferuje około 20 sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, aulę, podziemia oraz przestronne hole. Ogromna ilość miejsca pozwala nam wygospodarować pomieszczenia na 10 sal prelekcyjnych, LARPownie, Games Room, miejsce na gry bitewne czy karciane.

W tym budynku należy się zaakredytować po przybyciu na konwent.

Budynek A - widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

Budynek A - widok od ulicyBudynek A - dziedziniecBudynek A - wejście

Budynek B:

Gimnazjum nr 43 im. Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk
ul. Łozowa 53, 61-448 Poznań

Do naszej dyspozycji będzie 18 sal lekcyjnych przeznaczonych na sale sypialne (zabierzcie ze sobą karimaty - szkoła nie jest wyposażona w materace). Z kolei w sali gimnastycznej oraz na auli będą miały miejsce wielkie bitwy... przy użyciu figurek.

Budynek B - widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

Budynek B - widok od ulicyBudynek B - wejścieBudynek B - skrzydło

Budynek C:

Zespół Szkół Licealno Technicznych w Poznaniu
ul. 28 Czerwca 1956r. 352/360, 61-441 Poznań

Nowy budynek wśród pyrkonowych lokalizacji. Oddalona o jedyne 400m. szkoła oferuje konwentowiczom 7 sal lekcyjnych (na pierwszym i drugim piętrze, parter pozostaje do użytku Szkoły), oraz aulę audiowizualną (większa od tej znanej z Budynku A), w której odbędzie się kilka największych punktów programu. Do tego chętni będą mogli skorzystać z powierzchni korytarzowej - a w nocy i salowej - do spędzenia nocy w ciszy i spokoju. W Budynku C bowiem obowiązywać będzie absolutna cisza nocna. Do tego swoje rzeczy będzie można w salach rozkładać jedynie w nocy, gdy nie będą odbywały się tam punkty programu.

UWAGA! W sobotę w budynku, z którego będziemy korzystać, przebywać będą Non-Convention Characters (NCC), którzy przybędą tam pobierać nauki. Prosimy o niezaczepianie - Mistrz Gry nie przewidział interakcji.

UWAGA! W tym budynku nie będzie można dokonać akredytacji - osoby przybyłe na konwent prosimy o udanie się w pierwszej kolejności do Budynku A lub B.

Budynek C - widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

Budynek C - widok od ulicyBudynek C - widok na wejście

Hotel:

Cezamet

Po drugiej stronie ulicy, naprzeciw Budynku A, umiejscowiony jest hotel Cezamet, w którym mogą nocować bardziej wymagający uczestnicy (szczegóły w dziale noclegi). W hotelu tym jest bar służący za oficjalną knajpkę konwentową, gdzie wieczorem będzie można porozmawiać z pisarzami przy piwie czy soku.

Hotel Cezamet - widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

Hotel Cezamet - widok od ulicyHotel Cezamet - wejście

mapa Google


Wyświetl większą mapę


Urzd Miasta Pozna


Prezydent miasta Pozna Marszaek Wojewdztwa Wielkopolskiego Marek Woniak Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
(c) 2007-2010 KF Druga Era