Wojciech Siudmak na Pyrkonie

Wojciech Siudmak na Polconie 2007

Wśród gości Pyrkonu 2009 znalazł się Wojciech Siudmak - polski malarz mieszkający obecnie we Francji. Uważany jest za czołowego reprezentanta realizmu fantastycznego. Realizm fantastyczny łączący nadrealną wizję ze sztuką naturalistyczną, ma swe korzenie w surrealizmie reprezentowanym przez Salvadora Dali. Siudmaka łączy z nim wirtuozeria w dawaniu trójwymiarowego złudzenia przestrzeni, poczucie światła i cienia, perspektywy linearne i powietrzne. Ponadczasowa, daleka od teoretyzowania i mody sztuka Siudmaka urzeka renesansową wirtuozerią i perfekcją, fascynuje wykraczającą poza normy wyobraźnią oraz bogactwem intelektualnym. To świat jedyny w swoim rodzaju, pełen osobistej symboliki, fantastycznych konstrukcji o dziwnych i nieoczekiwanych splotach myślowych.

Jest autorem ilustracji do nowego wydania Diuny. Obecnie twórca jest zaangażowany w światowy Projekt Pokoju Wieczna Miłość

strona twórcy: www.siudmak.pl
źródło: Wikipedia

Zapraszamy na punkty programu na Pyrkonie z udziałem Wojciecha Siudmaka

Panel dyskusyjny o Diunie - Wojciech Siudmak, Wydawnictwo REBIS
termin: sob 12:00
czas trwania: 1:50 h
miejsce: Aula
opis:
Na tym spotkaniu poświęconym nowemu wydaniu cyklu Diuna będziecie mogli się spotkać z ilustratorem tego cyklu Wojciechem Siudmakiem, przedstawicielami wydawnictwa Rebis oraz redaktorem.

Fantastyczne światy - spotkanie autorskie z Wojciechem Siudmakiem
termin: sob 17:00
czas trwania: 0:50 h
miejsce: Aula
opis:
Wyjątkowe spotkanie z wyjątkową osobą. Rzadka okazja, ponieważ nasz gość na stałe mieszka we Francji. Największa siła jego prac tkwi w nieokiełznanej wyobraźni i umiejętności podzielenia się nią z innymi. Podbił serca fantastów przepiękną graficzną interpretacją Diuny, a każda z jego prac zmusza do zastanowenia i szukania kolejnych znaczeń.
Na tym spotkaniu dowiecie się także szczegółów na temat najnowszego projektu światowego Pokoju "Wieczna Miłość".

Na Pyrkonie odbędzie się również wystawa prac Wojciecha Siudmaka.

Spotkanie w Galerii Miejskiej Arsenał

W ramach imprez towrzyszących naszemu konwentowi, dnia 27 marca o godzinie 18:30 w Galerii Miejskiej Arsenał (Stary Rynek 3) odbędzie się spotkanie z Wojciechem Siudmakiem.

Nowe wydanie Diuny

W marcu 2007 roku Dom Wydawniczy REBIS zdecydował się na nowe wydanie kultowej Diuny Franka Herberta. "Odświeżona" seria, której ostatni tom, zgodnie z zapowiedzią ma się pojawić na półkach księgarń do końca tego roku, ukazuje się w nowym tłumaczeniu Marka Marszała oraz - co właśnie stanowi o wyjątkowości tej edycji dzieł Herberta - w opracowaniu graficznym Wojciecha Siudmaka.

(c) 2007-2009 KF Druga Era webmaster: Zvirka, Paszko layout: Ewa Gillner,