Pyrkon 2009 - czas i miejsce

data:

27-29 marca 2009 r.

Zwyczajowo Pyrkon odbywa się w pierwszy weekend wiosny. Tak będzie i w tym roku

Konwent rozpoczyna się w piątek o godzinie 16:00, lecz uczestników wpuszczać będziemy już od godziny 15:00. Osobom przybyłym wcześniej zagwarantujemy miejsce do przechowania bagażu oraz kącik z planszówkami. Będzie też można pomóc w dostosowaniu szkoły do naszych potrzeb w zamian za zniżkę w akredytacji.

Teren konwentu należy opuścić do godziny 16:30 w niedzielę.

Zwracamy również uwagę, iż jak co roku, podczas Pyrkonu następuje zmiana czasu z zimowego na letni i w nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na 3:00, przez co nasz konwent będzie o godzinę krótszy.


miejsce

Pyrkon 2009 będzie miał miejsce w trzech znanych z poprzednich lat budynkach:

Wszystkie budynki znajdują się bardzo blisko siebie - ich rozmieszczenie możecie zobaczyć na mapie Google znajdującej się poniżej.

Przybyłych na Pyrkon prosimy o stawienie się w Budynku A w celu akredytacji.

Aby ograniczyć do minimum uciążliwość przemieszczania się między budynkami, rozdzieliliśmy ich funkcje: Budynek A (SP 21, miejsce poprzednich Pyrkonów) będzie miejscem prelekcji, konkursów, LARPów, sklepów i gier, natomiast Budynek B (Gimnazjum nr 43) będzie mieścił sale noclegowe oraz turnieje gier bitewnych.

Do budynków konwentowych zaliczamy również hotel Cezamet, w którym nocują nasi goście oraz znajduje się knajpa konwentowa.

Opisy wszystkich budynków znajdziecie poniżej.

Pyrkon odbywa się na Dębcu, który nie jest najbezpieczniejszą dzielnicą Poznania, choć tubylcy po kilku latach przyzwyczaili się do naszej obecności. W dzień nie musicie się niczego obawiać, jednakże nocne wycieczki radzimy na wszelki wypadek odbywać w grupach, by nie kusić losu. Policja zostanie poinformowana o konwencie, także i ona zwiększy swoją czujność w trosce o nasze bezpieczeństwo.

W okolicy konwentu znajduje się kilka sklepów (w tym całodobowe), bankomaty oraz jadłodajnie. W informatorze zamieszczona będzie mapka, dzięki której bez problemu do nich traficie. Postaramy się również w najbliższym czasie zaznaczyć te punkty na mapie Google.


Budynek A:

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Filipiny Płaskowickiej
ul. Łozowa 77, 61-448 Poznań

Starzy bywalcy Pyrkonów znają już dobrze ten budynek. Osoby pierwszy raz goszczące na naszym konwencie mogą odnieść wrażenie, że ma on zawiłą architekturę, lecz dzięki czytelnemu planowi w informatorze oraz porozklejanym drogowskazom można szybko i łatwo dokonać rozpoznania terenu.

Szkoła oferuje około 20 sal lekcyjnych, dwie sale gimnastyczne, aulę, podziemia oraz przestronne hole. Ogromna ilość miejsca pozwala nam wygospodarować pomieszczenia na 10 sal prelekcyjnych, sale z atrakcjami ciągłymi (jak sala komputerowa, DDR czy Kalambury Nieustające), LARPownie, Games Room, miejsce na gry bitewne czy karciane.

W tym budynku należy się zaakredytować po przybyciu na konwent.

Budynek A - widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

Budynek A - widok od ulicyBudynek A - dziedziniecBudynek A - wejście

Budynek B:

Gimnazjum nr 43 im. Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk
ul. Łozowa 53, 61-448 Poznań

Nasz zeszłoroczny nabytek, który udanie odciążył Budynek A.

Do naszej dyspozycji będzie 18 sal lekcyjnych przeznaczonych na sale sypialne (zabierzcie ze sobą karimaty - szkoła nie jest wyposażona w materace). Z kolei w sali gimnastycznej oraz na auli będą miały miejsce wielkie bitwy... przy użyciu figurek.

UWAGA! W tym budynku nie będzie można dokonać akredytacji - osoby przybyłe na konwent prosimy o udanie się w pierwszej kolejności do Budynku A.

Budynek B - widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

Budynek B - widok od ulicyBudynek B - wejścieBudynek B - skrzydło

hotel:

Cezamet

Po drugiej stronie ulicy, naprzeciw Budynku A, umiejscowiony jest hotel Cezamet, w którym mogą nocować bardziej wymagający uczestnicy (szczegóły w dziale noclegi). W hotelu tym jest bar służący za oficjalną kanjpkę konwentową, gdzie wieczorem będzie można porozmawiać z pisarzami przy piwie czy soku.

Hotel Cezamet - widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

Hotel Cezamet - widok od ulicyHotel Cezamet - wejście

mapa Google


Wyświetl większą mapę
(c) 2007-2009 KF Druga Era webmaster: Zvirka, Paszko layout: Ewa Gillner,