test

Pyrkon 2008 - czas i miejsce

data:

28-30 marca 2008 r.

Zwyczajowo Pyrkon odbywa się w pierwszy weekend wiosny. Tak będzie i w tym roku, choć wypada to po Wielkanocy, która w roku 2008 jest wyjątkowo wcześnie. Liczymy za to, że przyjedziecie wypoczęci po świątecznej przerwie.

Konwent rozpoczyna się w piątek o godzinie 16:00, lecz uczestników wpuszczać będziemy już od godziny 15:00. Osobom przybyłym wcześniej zagwarantujemy miejsce do przechowania bagażu oraz kącik z planszówkami. Będzie też można pomóc w dostosowaniu szkoły do naszych potrzeb w zamian za zniżkę w akredytacji.

Teren konwentu należy opuścić do godziny 16:30 w niedzielę.

Zwracamy również uwagę, iż podczas Pyrkonu następuje zmiana czasu z zimowego na letni i w nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na 3:00, przez co nasz konwent będzie o godzinę krótszy.


miejsce

Pyrkon 2008 będzie miał miejsce w trzech budynkach:

Wszystkie budynki znajdują się bardzo blisko siebie - ich rozmieszczenie możecie zobaczyć na mapie Google znajdującej się poniżej.

Przybyłych na Pyrkon prosimy o stawienie się w Budynku A w celu akredytacji.

W związku ze zwiększającą się ilością uczestników kolejnych edycji Pyrkonów doszliśmy do wniosku, iż wynajęcie drugiego budynku jest konieczne. Niestety, nie udało się nam wynegocjować pomieszczeń od Zespołu Szkół Handlowych nr 2, zajmujących drugie skrzydło dotychczasowego budynku konwentu (nie pomogło nawet używanie Mocy w celu nakłonienia kierownictwa). Zdecydowaliśmy się zatem wynająć budynek Gimnazjum nr 43, znajdujący się w odległości ok. 100 metrów.

Aby ograniczyć do minimum uciążliwość przemieszczania się między budynkami, rozdzieliliśmy ich funkcje: Budynek A (SP 21, miejsce poprzednich Pyrkonów) będzie miejscem prelekcji, konkursów, LARPów, sklepów i gier, natomiast Budynek B (Gimnazjum nr 43) będzie mieścił sale noclegowe, Puchar Mistrza Mistrzów oraz turniej Warhammera 40000 "Wojna Światów".

Po latach współpracy do budynków konwentowych postanowiliśmy również oficjalnie zaliczyć hotel Cezamet, w którym nocują nasi goście oraz znajduje się knajpa konwentowa.

Opisy wszystkich budynków znajdziecie poniżej.

Pyrkon odbywa się na Dębcu, który nie jest najbezpieczniejszą dzielnicą Poznania. W dzień nie musicie się niczego obawiać, jednakże nocne wycieczki radzimy odbywać w grupach, by nie kusić losu. Policja zostanie poinformowana o konwencie, także i oni zwiększą swoją czujność w trosce o nasze bezpieczeństwo.

W okolicy konwentu znajduje się kilka sklepów (w tym całodobowe), bankomaty oraz jadłodajne. W informatorze zamieszczona będzie mapka, dzięki której bez problemu do nich traficie. Postaramy się również w najbliższym czasie zaznaczyć te punkty na mapie Google.


Budynek A:

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Filipiny Płaskowickiej
ul. Łozowa 77, 61-448 Poznań

Starzy bywalcy Pyrkonów znają już dobrze ten budynek. Osoby pierwszy raz goszczące na naszym konwencie mogą odnieść wrażenie, że ma on zawiłą architekturę, lecz dzięki czytelnemu planowi w informatorze oraz porozklejanym drogowskazom można szybko i łatwo dokonać rozpoznania terenu.

Szkoła oferuje około 20 sal lekcyjnych, dwie sale gimnastyczne, aulę, podziemia oraz przestronne hole. Ogromna ilość miejsca pozwala nam wygospodarować pomieszczenia na 8-9 sal prelekcyjnych, sale z atrakcjami ciągłymi (jak sala komputerowa, DDR czy Kalambury Nieustające), LARPownie, Games Room, miejsce na gry bitewne czy karciane.

W tym budynku należy się zaakredytować po przybyciu na konwent.

Budynek A - widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

Budynek A - widok od ulicyBudynek A - dziedziniecBudynek A - wejście

Budynek B:

Gimnazjum nr 43 im. Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk
ul. Łozowa 53, 61-448 Poznań

Nasz nowy nabytek, który odciąży nieco Budynek A.

Do naszej dyspozycji będzie 18 sal lekcyjnych. Pięć z nich przeznaczone będzie na sesje RPG rozgrywające się w ramach Pucharu Mistrza Mistrzów, reszta na sale sypialne (zabierzcie ze sobą karimaty - szkoła nie jest wyposażona w materace). W sali gimnastycznej rozegra się turniej Warhammera 40000 "Wojna Światów", a na auli czekają was różne atrakcje dodatkowe.

UWAGA! W tym budynku nie będzie można dokonać akredytacji - osoby przybyłe na konwent prosimy o udanie się w pierwszej kolejności do Budynku A.

Budynek B - widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

Budynek B - widok od ulicyBudynek B - wejścieBudynek B - skrzydło

hotel:

Cezamet

Po drugiej stronie ulicy, naprzeciw Budynku A, umiejscowiony jest hotel Cezamet, w którym mogą nocować bardziej wymagający uczestnicy (szczegóły w dziale noclegi). W hotelu tym jest bar służący za oficjalną kanjpkę konwentową, gdzie wieczorem będzie można porozmawiać z pisarzami przy piwie czy soku.

Hotel Cezamet - widok od ulicy (kliknij aby otworzyć zdjęcie w nowym oknie)

Hotel Cezamet - widok od ulicyHotel Cezamet - wejście

mapa Google


Wyświetl większą mapę